Skocz do zawartości

Zbyt wąsko :/


Dizze

Recommended Posts

Przerzuciłem sie z visty na xp i teraz wszystko mam takie bardziej wąskie. Dla przykładu posiadam Photoshopa i jak dam np wymiary 400 x 150 są one węższe niż jak wtedy jak miałem Windows Vista. Nie wiem czy trzeba coś zmienić w opcjach czy jest to po prostu dlatego, iż mam Laptopa i właśnie tak wygląda XP na Laptopie ??. Proszę o sugestie i czy da się to jakoś zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wrzuć screen bo nie mam jakoś wyobrażenia...jaką masz rozdzielczość ustawioną? Sterowniki zainstalowane? I czemu skaczesz w dół na XP który jest już prawie zapomniany zamiast na 7kę? Tłumacz mi się tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tutaj przykład wyglądu strony internetowej.

U mnie na kompie

Dołączona grafika

Na kompie brata normalny widok. '

(Troche uciete ale to nie ma znaczenia)

Dołączona grafika

Tutaj dam do tego wygląd jednej z sygnatur.

U mnie na kompie.

Dołączona grafika

Na Kompie Brata.

Dołączona grafika

Morze mała różnica ale Dla mnie na prawde wielka

tak więc o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To może być tylko i wyłącznie kwestia rozdzielczości, ale szczerze przyznam, że pierwszy raz się spotykam z takim czymś.

Przy identycznej rozdzielczości ekran musi wyświetlać wszystko tak samo. Ale format też ma znaczenie. Podaj rozdzielczości ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I stąd pozorne różnice.

Twój komputer wyświetla obraz w stosunku 16:10, natomiast komputer twojego brata wyświetla obraz w rozdzielczości 4:3

Wszystko bierze się z rozmieszczenia pikseli na ekranie. Ty będziesz miał wszystko szersze, natomiast brat wąskie (pozornie). Gdybyś ściągnął grafikę w rozdzielczości odpowiadającej 16:9 to monitor twojego brata odchudzałby obrazek, natomiast u ciebie wszystko byłoby ok. W odwrotnej sytuacji obraz byłby rozciągnięty.

To zjawisko można zaobserwować podczas oglądania obrazu w formacie 4:3 na telewizorze LCD w formacie 16:9. Wszyscy na ekranie są nienaturalnie grubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Możesz oczywiście zastosować na laptopie rozdzielczość w formacie 4:3, ale zadaj sobie pytanie czy jest sens, skoro z tego co piszesz wynika, że matryca pracuje w rozdzielczości 16:10. Traciłbyś na jakości obrazu. Musiałbyś ustawić natywną (maksymalną domyślną) rozdzielczość na obydwu komputerach i pod warunkiem, że zgadzałby się proporcje ekranu, to wtedy wymiary obrazka byłyby takie same. W innym wypadku nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do zmiany systemu z Visty na XP to już za samo to należy ci się medal (na przekór Ralliartowi ^^). Ale jeżeli chodzi o zmianę rozdzielczości to może miałeś ustawione "coś" w poprzednim systemie nie tak... albo w tym. Ktoś ci to ustawiał? Konfigurował? Wgrał jakieś "polepszacze" systemu, obrazu ?

Tak na dobrą sprawę to sama zmiana rozdzielczości powinna pomóc, chociaż po co przechodzić na mniejszą jak kupiło się szerszy ekran. Musisz się przyzwyczaić...

chociaż...

ja też tak mam - ale to już wina adminów stron, nie moja czy mojego XP. Jeżeli admin strony np. "aaaaaa.pl" uparł się, że jego stronka ma mieć szerokość 800 pixeli to będzie mieć te 800 na ekranach 800x600, 1366x768 jak i 1920x1080... Tego nie przeskoczysz. Tak jest np. na wirtualnej polsce. Mówię tu o z góry narzuconym ograniczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...