Skocz do zawartości

Problem z kartą sieciową


cwiek

Recommended Posts

Kupiłem kartę sieciową Gembird z chipsetem Realtek 8139C. Otóż po jej instalacji okazało się, że nie śmiga na niej 6mb tak jak powinno lecz jest jakieś1-1,5 mb. Sprawdziłem kartę na drugim komputerze, wszystko jest w porządku, śmiga 6mb.

Ktoś może coś poradzić, może coś w BIOSIE trzeba pogrzebać, sam nie wiem, problem występuje tylko na tym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Testowałem na stronie speedtest.pl

Jak włącze ten test, to przez jakieś 5 sek wskaźnik stoi na 0, później nagle skacze na 20Mbps i spada tak do 1-1,5.

Pobierałem też pliki z różnych serwerów, prędkość jest różna, czasami 120KB/s czasami 500KB/s jednak nigdy nie wykorzystuje pełnego łącza.

Jak wcześniej pisałem, na drugim komputerze, podłączonym do tego samego routera, ta karta działa prawidłowo, w teście wychodzi ok.6Mbps, ściąga z prędkością 720-750 KB/s.

Możnaby wiedzieć co to jest OS, bo nie do końca się w tym orientuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam XP.

Właśnie o to chodzi, że zintegrowana mi nie działa. Zeszłego lata nagle przyszła burza i dosyć mocno rąbnęło. Miałem wtedy jeszcze liveboxa, coś w nim strzeliło, ale działał. Komputer był podłączony do liveboxa kablem. Następnego dnia włączyłem komputer i okazało się, że nie ma żadnej reakcji na podłączony kabel.

P.S. Tą zintegrowaną normalnie widzi w Menadżerze urządzeń, nie ma żadnego wykrzyknika czy czegoś podobnego. Tylko tak jakby port był przepalony.

E: Mam zainstalowanego Kaspersky'ego. Może to on coś blokuje, bo na tym drugim komputerze nie mam żadnego antywira.Zaraz sprawdzę.

E2:

Problem rozwiązany. Po prostu Kaspersky "blokował łącze". Wyłączyłem w nim Web Anti-Virus (zapewne to zapora wbudowana w antywira) i wszystko gra.

Nie wiecie może, który antywirus nie będzie tak blokował łącza?

Czy może Korzystać z Kaspersky'ego bez tej zapory, ta windowsowa poradzi sobie sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz to zależy - dobry Antywirus powinien filtrować połączenia bezpośrednio podczas pobierania plików bądź wymiany danych i nawiązywania połączeń. Ja miałem antywirus NOD 32 i normalnego Windowsowego Firwalla. Było dobrze, więc podejrzewam, że u Ciebie też to przejdzie. Zwłaszcza jak aktualizujesz system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Każdy antywirus coś skanuje. Po prostu wychodzi na to, że Twój komputer jest za słaby dla skanera webowego ;)

A tak na serio to przeglądarki internetowe są na tyle inteligentne, że dodatkowe skanowanie w czasie rzeczywistym jest chyba zbędne. Ja osobiście korzystam z Nortona i jestem bardzo zadowolony, a pliki skanuje (Norton) dopiero po pobraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...