Skocz do zawartości

Połączenie internetowe poprzez PPPoE


Rogal

Recommended Posts

Takie małe i proste pytanie - jest sobie takie oto urządzenie:

http://www.advatus.com/product/3015,TP-Link_TD-8811_External_ADSL2_Modem_Router_1_Ethernet_Port_and_1_USB_Port

Z definicji Modem Router. Połączenie dostarcza wist (możecie googlować to się wyświetli od razu). Całość idzie poprzez protokół PPPoE (jak w TP SA). Konfiguracja urządzenia jest podana na ich stronie. Wszystko wygląda tak jak w telekomunikacji polskiej, a tymczasem mimo iż jest to modem router to żeby łączyć się z netem trzeba za każdym razem wybrać połączenie (ikonka na pulpicie).

W którym momencie jest inaczej niż w TP SA? Wydaje mi się, że ma na to wpływ konfiguracja nowego połączenia - w TP SA wszystko idzie przez modem router, a tutaj konfigurujesz połączenie PPPoE w Windowsie. Dobrze kminię czy nie bardzo?

Chodzi mi o wskazanie różnicy, przez co w TP SA jest tak jak jest (włączam kompa - net jest), a tutaj włączam i muszę wybrać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No właśnie, ale mam cholerny problem, żeby na dziada wbić, bo domyślne dane logowania zostały zmienione, a że to rodziców to nie chcę się bawić w restart :P Byłem tylko ciekaw dlaczego modem router wymaga takiego łączenia, skoro TP SA daje takie samo rozwiązani i tak nie ma. W ogóle nie konfiguruje się przecież PPPoE w systemie :F Czy to może kwestia ustawień dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli nie działa to w ten sposób, że sam trzyma połączenie to nikt o prostu nie włączył opcji modemu. Moja dziewczyna ma modem z kablówki który w normalnym użytkowaniu jest trensparentny i tak też pewnie się zachowuje ten modem. Trzeba by było prawdziwego routera, aby to hasło wpisane na nim działało poprawnie i tak jak chcesz.

Patrząc z punktu widzenia provider'a może jak jest wygodniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...