Skocz do zawartości

Problem z kompem


gienek

Recommended Posts

Witam:)Mam taki problem z moim komputerem. Gdy właczam go wszystko jest ok ale kontrolka na monitorze świeci na pomarańczowo a nie na zielono i jet czarny obraz;/Podłączałem już inny monitor i nic,ruszałem kablem dociskałem i to samo.Myśle że to wina płyty głównej.

Co wy o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Taki stan rzeczy wskazuje na kilka problemów, które należy sprawdzić (ostatnio naprawiałem taki komputer).

Przede wszystkim karta graficzna - przynieś sobie inną od kolegi, podepnij i sprawdź czy wyświetla się obraz. Jeżeli nie to wiemy, że problem leży dalej - płyta główna, procesor itp. Będzie konieczne sprawdzenie każdego podzespołu, badanie czy reagują na zmiany itp. Wyjmij wszystko z płyty głownej, zostaw tylko procesor z chłodzeniem i jedną kość pamięci RAM - odpal. Czy komputer reaguje? Czy piszczy?

Potem wyjmij pamięci RAM i odpal, zobacz reakcję. Możesz podłączyć wtedy kartę graficzną. W przypadku braku podzepsołu płyta główna powinna piszczeć - wydawać sygnały z informacjami. Jeżeli nie będzie ich tzn. że płyta główna "umarła".

Jaki masz zasilacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

OO jutro mam duzo czasu to zrobie co mówiłeś:)A zasilacz mam 300V bo jezeli chodzi ci o typ,model to nie wiem za bardzo:)

więc tak odpiąłem kartę graf i jedną kość RAM i dysk:)A tu to samo tylko wiatraki się kręciły:/Ja myślę że to wina płyty ponieważ nie słychać piknięcia biosu jak zawsze pikało a teraz nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...