Skocz do zawartości

Hostowanie strony na własnym serwerze


Rogal

Recommended Posts

Tak jak w temacie - zastanawiałem się nad postawieniem sobie mini hostingu tylko do własnego użytku. Wstępnie wiem, że muszę mieć zewnętrzne IP, plus chyba przydałoby się jakieś sensowne łącze (DSL?). Jak duże są szanse na zrealizowanie takiego projektu?

Jak już wybierzemy sposób komunikacji ze światem to przejdziemy do strony sprzętowej i oprogramowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Koszt takiego projektu nie jest na kieszeń dorabiającego studenta. Sprawdź sobie cenę łącza 10Mb/10Mb, bo takie jest minimum.

A co do zewnętrznego ip to nie jest konieczne, ale musisz wziąć pod uwagę czy chcesz mieć własną domenę czy też chcesz korzystać z usług np dyndns.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do własnych potrzeb (testów/nauki) to starczy ci nawet łącze 1 mb wysyłania, z oprogramowania to w zależności o technologi na jakiej stawiałbyś serwer to apache, mysql (lub inny silnik bazy danych), php lub tomcat/glassfish i jakiś silnik baz danych, lub rozwiązanie od MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

W moim przypadku własny serwer polegał na wylicytowaniu za 12,50 zł płyty główej + procesor coś pod 2GHz + 1 GB RAMu oraz kupnie zasilacza za 2 browary i dołożenia dysku który miałem. Na tym sprzęcie Debian + PHP, Apache, MySql i inne rzeczy jak OpenSSH. To było podpięte do mojej sieci domowej. Na modemie z NETI (Właściwie to na TP-Linku, który sam zakupiłem) ustawiałem przekierowanie na lokalny adres i konkretny port do logowania przez SSH i do oglądania tego co było wrzucone do //var/www. DynDNS służył do tego bym po wpisaniu sobie adresu www.xxx-dyndns.com (czy jaką tam forme ten adres ma) wyświetlało strone która była własnie w katalogu www. Oprócz tego serwer pełnił role serwera wydruku (podłączona była drukarka, która była udostępniona w sieci) i serwera FTP. Łącze mam z NETI Download 6 Mbit (ponieważ takie maksmalnie łącze TP SA oferuje u mnie) Upload 512 kbps i wszsytko ładnie działało (Chociaż mogło by lepiej).

@ralliart - Jak widać wcale drogie to nie było. Za internet płace ok. 60 zł. (Dużo w porównaniu do 16Mbit za 45 zł w Rzeszowie)

Co prawda mega dużego ruchu na tym łączu nie obsłużę ale jak już wspomiał Rogal ma być to do własnego użytku. A to jest najtańszy koszt pobawienia się serwerem fizycznym.

P.S.

Serwer się odpalało śrubokrętem zwierając zworki. Działał do momentu kiedy brak prądu spowodował jego wyłączenie. Po telefonie do taty i prośbie zewrzyj dwie zworki... (i próbie wyjaśnienia gdzie się znajdują) Tatuś przejechał śrubokrętem po płycie głównej która wyzionęła ducha :D

kolejne P.S.

Obecnie choruję na poleasingowy serwer z allegro w granicach 500 zł z 4 x CPU, 4 GB RAM, 2xHDD 36GB (72GB) (RAID) i zwirtualizowanie czego tylko się da + połączenie komputerów z całej rodziny w wirtualną sieć z możliwością backupu danych na serwer (Wiem, wiem musiałbym dokupić dyski do serwera bo 72GB to trochę mało). Dodatkowo pokusiłbym się stworzenie bazy piosenek zakupionych w sklepie on-line lub zripowanych z płyt, które byłyby udostępnione i podmapowane na komputerach podłączonych do wirtualnej sieci.

W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...