Skocz do zawartości

Gadu- Gadu to już nie jest tylko komunikator


Kasjo

Recommended Posts

Pamiętacie może czasy kiedy mieć gg oznaczało móc porozmawiać z znajomymi tymi bliskimi jak i tymi daleko rzuconymi przez los w świat?

Teraz Gadu - Gadu, które wprowadzono 27 maja 2009 r. nie jest już "naszym listem czy rozmową przy filiżance kawy".

Nowe wersja jest obecnie sklepem, radiem, telefonem no i oczywiście komunikatorem.

Nowym cudeńkiem w gadulcu jest tzw.geolokalizacja. Jeżeli osoba, z którą rozmawiasz zezwoliła na ujawnienie swojego miejsca pobytu to ty możesz sprawdzić gdzie kolega/koleżanka obecnie przesiadują (ukrywają się przed policją ;) ).

Wprowadzony w nowym komunikatorze filtr antyspamowy ogranicza działalność spamerów. W jaki sposób ? Wycina w ich wiadomościach linki do stron www. Ciekaw jak odróżni wiadomość od spamera od koleżanki/kolegi??

Trzeba to przetestować. Ale to nie będę ja :D Bo ja kocham stare gg.

Nowe radio w gg ma funkcje odtwarzania piosenki, podawania jej tytułu, z jakie albumu pochodzi a nawet tekstu słuchanej piosenki.

Ale to nie wszystko!!!

Bo jak się nam bardzo jakiś wykonawca spodoba to możemy przez gg kupić jego płytę a nawet bilety na koncert. A to Ci dopiero ;).

Więc kto chce niech instaluje nowy badziew ;). Ja zostaje przy swoim starym kumplu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mówisz o NoweGG.exe? Miałem to. Szpan! Ale tylko przez jeden wieczór. Potem szybko wróciłem do sprawdzonej siódemki, a znajomy do jeszcze sprawniejszej 6tki ;)

Ogólnie git majonez, ale czasami się wiesza, za dużo ma w sobie pierdół a to zdecydowanie psuje wartość komunikatora. Ja cenię sobie prostotę (ale nie aż tak wielką jak w Linuksowym Pidginie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nowe gg nie jest złe, ale ma kilka wad, czasem zajmuje ostro procesor (chyba, że to tylko u mnie), reklamy popup wyskakują co jakiś czas, a nie jak dawniej po zalogowaniu, brak wyszukiwarki w archiwum (nie wiem jak można coś takiego pominąć, mam nadzieje, że któryś update to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z gadulcem jest taka sprawa, że TRZEBA przesiadać się na nowe wersje dla własnego dobra. Otóż ten program jest tak znany w naszym kraju, że nie ma (poza mną) człowieka, który nie miałby na nim konta. I dlatego grupy przestępcze mają obcykane wszelkie bugi w starszych wersjach gg, bo to się po prostu opłaca. Wiadoma sprawa, że starszy soft jest prostszy, szybszy i mniej pokręcony od nowego, czyli choćby XP vs Vista. Z tą drobną różnicą, że na XP wychodzą łaty a na GG 6.0 raczej nie ;). I to powinno Was przerazić i zniechęcić do używania starych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I to powinno Was przerazić i zniechęcić do używania starych wersji.

Ja jadę na starym gadulcu od nie pamiętnych czasów. Nowych ulepszeń do gg było już tyle że nie umiem zliczyć.

Na POCZCIE mam archiwalne gg, które służy w sytuacjach kryzysowych.

Kiedy ostatnio raz miałam stawiany system bo wirusy mi go zjadły??

Tak dawno, że nie pamiętam. Druga rzecz, że to zawsze robi Przem0l ;)

Jeżeli chodzi o gadulca wyznaje zasadę im starsze tym lepsze tak jak wino ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A kobieta? Im starsza też ponoć lepsza...(fail!). Przem0l nie strasz - ja jakoś żyję. Chyba największy błąd jaki popełniają użytkownicy to klikanie we wszystkie linki które są nam podsyłane od botów/niebotów. Mówię oczywiście o nieznanych numerach i pustych stronach po kliknięciu na link. Kiedyś był nawet filmik kręcony bodajże we frapsie jak to działa i co powoduje.

No ale to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że nawet do najprostszego programu trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

03 września wprowadzono nowe udoskonalenia komunikatora gadu gadu.

A o to owe udoskonalenia (build 8.0.0.9453):

    * rozmowy wideo

      a) poprawienie błędów w działaniu wideo

      :D optymalizacja działania wideo

      c) zmiany w sposobie informowania użytkownika o przychodzącym połączeniu wideo

    * dodanie bramki GaduAIR-bezpłatne wysyłanie SMS na nr 729 XXX XXX

    * aktualizacja bramki Plus

    * odświeżanie listy serwerów - relogowanie zaraz po ponownym nawiązaniu połączenia z Internetem

    * linki usług i awatarów z serwisu MojaGeneracja.pl-poprawienie problemów z przeglądarką Opera

    * 'nieklikalne' linki od nieznajomych-umożliwienie kopiowania tekstu z okna rozmowy od nieznajomych z włączoną opcją 'Pokazuj linki od nieznajomych'

    * usunięcie blokady edycji numerów GG w trakcie edycji kontaktu

    * dodanie możliwości dodawania osób z konferencji do listy kontaktów

    * dodanie możliwości rozpoczynania rozmowy bezpośrednio z archiwum-aktywne numery GG

    * dodanie łamania długich tekstów w oknie rozmowy

    * usunięcie problemu z kopiowaniem emotikonek z okna rozmowy

    * poprawienie błędów z poprzedniego wydania (w szczególności związanych z Webkit)

    * poprawienie używania zainstalowanej u użytkownika wersji Flash Playera

Chyba można powiedzieć, że się chłopaki napracowali.

Nowa wersja do pobrania oczywiście na stronie http://komunikator.gadu-gadu.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...