Skocz do zawartości

Instalacja Windows XP Home SP 2


Rogal

Recommended Posts

Hejo Hejo Hejo :)

Realizując naprawę komputera w firmie w piątkowy wieczór natrafiłem na problem przy instalacji systemu Windows XP SP 2 Home Edition. Otóż podczas wgrywania plików instalacyjnych na dysk (pliczki z rozszerzeniem .sys) wyskakuje BSOD STOP 0x0000007E o ile dobrze pamiętam, ze zrzutą pod tytułem acpi.sys problems czy jakoś tak.

Domyślam się, że problem leży po stronie sterownika SATA którego XP nie posiada...

Emulacja w BIOSie nie dała rady. Póki co jako środek zaradczy uciekam się do Xubuntu którego jąderko sterowniki SATA powinno mieć. Jeżeli nie to kicha.

Może się jednak okazać, że instalacja XP będzie konieczna, dlatego chciałbym się upewnić - problem leży po stronie sterownika SATA? I czy możecie mi pomóc znaleźć właściwy? To, że trzeba go potem nLitem zgrać z płytką wiem ;)

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nośniki były trzy - kopie i oryginalne. Teraz ciekawostka - liczyłem na to, że pomoże instalacja Xubuntu i po sprawie (w firmie cenione są rozwiązania open source). Wkładam, dzielę na partycję, puszczam instalację plus formatowanie a tutaj niespodzianka - nie można zainstalować systemu plików ext 4 z księgowaniem. Stwierdziłem, że to kwestia emulacji w BIOSie, toteż przywróciłem wartości domyślne. Nic z tego. EXT 4 dalej nie idzie. Nie wiem jak EXT 3, ale raczej też nie.

Odmawia instalacji i na tym koniec.

Czyżby problem ze sterownikami SATA?

W poniedziałek sprawdzę z SP 3, może coś to da. Czy może to dysk został uszkodzony?

Niemniej jednak dalej poszukuję jakiś sterowników SATA do zintegrowania nLitem z płytką XP. Jak znajdziecie to podrzućcie.

edit:

ewentualnie podstawię to do kompa który sobie radzi z dyskami SATA i zrobię instalację z poziomu innego komputera. A potem sobie podepnę pod tamten - jest szansa, że przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...