Skocz do zawartości

Niska wydajność w grach nowego zestawu


szymon

Recommended Posts

Witam,

jestem po zakupie nowego komputera:

CPU: http://www.proline.pl/?p=AMD+X4+II+955+AM3+B

GPU: http://www.proline.pl/?p=GIGA+GTX460+1024OC2

MoBo: http://www.proline.pl/?p=GIGA+GA-870A-UD3

RAM: http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3K2/4GX

ATX: http://www.proline.pl/?p=CHIEF+CFT+600-14CS

I gry teoretycznie powinny chodzić mi na maksymalnych detalach?

Rozdzielczość 1280x1024 to nie jest przecież wymagająca dla tej karty.

Mafia II czy GTA IV nie chodzą płynnie na najwyższych detalach, włączonym AA i nie mówiąc już o PhysX.

Czym to może być spowodowane ? Sterowniki do karty graficznej mam najnowsze (266.58)

EDIT: Ustawiłem wygładzania w DiRT 2 na 16x i pokazał się czarny obraz (widać tylko jakieś wyskakujące okienko, w które normalnie można wpisać nick i słychać wszystkie dźwięki). Jak można cofnąć ustawienia w tej grze na domyślne) ?

Do tego pamięć fizyczna jest cały czas na 30% (załącznik)

post-391-0-47496800-1299228404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do Gta IV to nie ma się co dziwić. Jakigo masz windowsa? 32 bit czy 64? Możliwe, że sterownik nie pasuje. Poza tym utorrent żre całkiem sporo pamieci. Jeśli gry masz ściągnięte z sieci, możliwe że są uszkodzone. W takim przypadku Ci nie pomożemy. I czy windowsa też masz oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sprawdź czy sterowniki do karty graficznej i innych podzespołów są przeznaczone na system 64 bitowy. Jak masz instalki to w ich nazwie powinno to byc podane. Zastanawia mnie też, czy te gry napisane sa pod 64 bity. Jeśli nie to nie ma się co dziwić;/ Oczywiście nie jest powiedziane ze wszystkie aplikacje 32 bitowe bedą tak działały. Zmniejsz ustawienia graficzne dla GTA IV, szczególnie cienie. Powinno pomóc, ta gra jest po prostu słabo zoptymalizowana. I nie zapomnij patcha. Możesz też pobrać jakieś demo nowej gry. Z oryginałami nie powinno byc problemu... Dziwne. Zazwyczaj to cracki powoduja takie cuda nie widy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem trochę masz przymulony system. Po pierwsze zdefragmentuj dysk, po drugie wyczyść rejestr. Jak dla mnie to ta karta graficzna jest za droga jak na swoje możliwości. Za tą cenę można by było wsiąść jakąś tańszą kartę z 2gb pamięci. Ale i tak ten układ GTX460 powinien na prawdę fajnie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Defragmentacja to ściema. Przyrost wydajnościowy na poziomie 10%? Are you fucking kidding me? Po co się męczyć?

Czyszczenie CCleanerem, pakowanie syfu, skan i po sprawie.

Co do wydajności w grach - GTA IV to żaden wskaźnik bo ta gra jest równie kiepsko zoptymalizowana co Crysis. Im dasz jej więcej, tym więcej zje.

Co do efektów "Czarnego ekranu" - proponowałbym przeinstalować sterowniki i upewnić się, czy do gry nie ma łatek które poprawiają wydajność w większych rozdzielczościach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

OK to tak:

1.) Sterownik 32bit nie ma prawa zainstalować się na systemie 64bit

2.) Proponuję test za pomocą 3d Mark 2011

3.) Sprawdź w managerze urządzeń czy nie masz jakiś niezainstalowanych urządzeń

4.) Jeżeli nie instalowałeś sterowników płyty głównej dostarczonych przez jej producenta - zrób to, bo sterowniki dostarczane standardowo w Win 7 nie są nawet w połowie tak wydajne jak sterowniki producenta chipsetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra, przeinstalowałem DiRT'a , ale nadal nie mogę ustawić 16x AA. Pobiorę patcha 1.1. Raczej powinny być efekty ([...] patch eliminuje kilkanaście błędów związanych z grafiką i dźwiękiem w grze, a także odrobinę ulepsza optymalizację gry.[...]).

Pobiorę 3D Mark 2011 i podam wyniki. Wszystkie urządzenia są zainstalowane, a sterowniki do płyty głównej instalowałem z płytki.

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy SilentiumPC Spartan HE923 komputronik.pl będzie lepiej chłodził mój procesor niż chłodzenie BOXowe ? Po lekkim OC na 3.4GHZ wentylator procka kręci sie do 5000 obrotów/min. Takiego hałasu nie lubię (a kto lubi? :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra, kupiłem i zamontowałem Spartana. Ale po godzinie czasu gra zaczyna ścinać. Wtedy muszę dać Esc i poczekać z 10 sek. i znowu gra działa płynnie. O co chodzi ? Może temperatura za wysoka ? Jest jakiś program, który robi takie jakby dzienniki z temperaturami podzespołów ? I ostatni problem DiRT 2 nie działa na 16x AA. A F1 2010 działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak, ale F1 jest bardzo wymagająca jeżeli chodzi o procesor. Do najwyższych rozdzielczości sugeruje się Phenoma II bądź Core i7. Ja na moim konfigu miałem stabilnie 60FPS (z drobnymi spadkami) podczas nagrywania rozgrywki FRAPS. A co do przegrzewania się proca: ściągnij Speed Fan i wybierz logowanie temperatury, będzie można powiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wyniki widzę wyszły "w normie".

I tu pojawia się mała zagwozdka: a mianowicie jeden z naszych userów robił test przy użyciu AMD Phenom II X4 955 i Radeona 5830 i uzyskał lepszy efekt, bo wyciągnął ponad 3200 punktów (http://www.gurupc.pl/index.php?/topic/951-3d-mark-2011/)

I tu bym doszukiwał się rozwiązania: w najwyższych rozdzielczościach i detalach na maxa karta produkuje tyle danych, że procesor nie nadąża z przetwarzaniem. Wyniki tej karty z Phenomem II są sporo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że nie przyniesie to już dużych korzyści. Proc i tak już idzie na wyższych zegarach, a może się okazać, że na proponowanych przez Ciebie ustawieniach magistrala PCI-E będzie gorzej współgrać z ustawieniami proca (albo RAM).

Czyli musisz zostać na tym co masz: karta dałaby radę, ale procesor już nie. Poza tym powyżej AAx4 różnice są dostrzegalne w małej ilości wypadków i tylko przy ogromnych rozdzielczościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...