Skocz do zawartości

W czym tkwi problem?


MisterAdam

Recommended Posts

Siemka!! Mam komputer: płyta główna Gigabyte 8i848P-G, zasilacz 500W, Pentium 4 2.8GHz, pamięć RAM 2x512mb Kingston i karta graficzna Radeon 9000 128mb i okropny problem. Komputer strasznie wolno chodzi, zrobiłem reinstalację systemu, która nie pomogła oraz zmieniłem pamięć RAM, która pomogła na dwa tygodnie. Sprawdzałem wszystko oprócz dysku i płyty głównej. Co jest zepsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Atak wirusa to na pewno nie jest, bo wspominałem już, że robiłem reinstalację systemu i ciągle jest to samo. :/

Przełożyłem taśmę z DVD-ROMu i połączyłem ją dysk z płytą główną. Efekt - to samo... Dysk sprawdzę później bo na razie żadnego dysku tego typu nie mam.

Edytowane przez MisterAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tryb PIO/DMA będzie mi ciężko sprawdzić, ale może mi się jakoś uda. Ale z drugiej strony to ten tryb chyba nie przestawiał by się sam, nie?

A jeżeli to wirus, to gdzie on może się znajdować jak nie na dysku? W BIOSie?

Dodano:

Tryby PIO/DMA sprawdziłem i jest ustawione na "DMA jeśli możliwe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No i problem rozwiązany. :rolleyes: Okazało się, że to jeden z moich dwóch dysków zamontowanych w moim komputerze, na którym właśnie był system. Było tak: Postanowiłem się trochę wziąć ze stojącą kupę złomu. Wyjąłem dwa dyski i tak sobie nimi pomachałem i usłyszałem dziwne tarcie. Jak go wyjąłem wszystko zaczęło działać normalnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...