Skocz do zawartości

PC do gier za 2500zl- oceńcie


Maniek92sW

Recommended Posts

Nie chcialbym przekroczyc 2600zł(max 2700zł). Chyba kupie w http://www.x-kom.pl/. Taki zestaw u nich zlozylem:

Płyta główna: Asus M4A87TD EVO

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 BE

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6950 2048MB 256bit [referencyjna, modowalna]

Pamięć RAM: DDRAM3 GoodRam 4096MB 1600MHz CL9 (2x2048)

Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB 7200obr 16MB SATA II

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W

Obudowa: I-Box Virgo 918

Cena: 2643zł

Zestaw chyba w pelni kompatybilny. Nie chcę zmieniać procesora.

Nie wiem ktory zasilacz do tego zestawu lepszy:

Corsair 600W CMPSU-600CXEU BOX

czy Be Quiet 530W Purepower L7 80 PLUS BOX

Tez znalazlem takie 2 karty, na szczescie bez VGA. I ktora lepsza:

Asus M4A87TD EVO

czy Gigabyte GA-870A-UD3

Z testow wynika ze Asus jest lepszy od tego gigabyte.

I karta od Saphirre czy od Gigabytesa?

Dolaczam koszyk z x-kom.pl w zalaczniku.

Kopia X-KOM b.dobre opinie.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem płyta Asusa będzie lepsza. Jeżeli natomiast chodzi o grafę to mimo wszystko sapphire ma lepszą renomę i tu upatrywałbym faworyta. Zestaw na miarę, nie ma dużych rozbieżności, ale sprawdź czy zasilacz ma linię zasilającą dla procesora 8pin 12V, bo bez tego nie ma mowy o porządnym OC proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale plyta Asus M4A87TD EVO nie ma mozliwosci podpiecia 8 pinowego zasilania pod procesor, to co mi z tego ze zasilacz oferuje taka mozliwosc?

Czy na mostek polnocny mozna zalozyc dodatkowo zakupione radiatory?? Wtedy ta plyta nie mialaby zadnych wad oprocz wlasnie 4 pinowej wtyczki zasilania :-X:-X:-X

A warto dodac ze jest sporo lepsza od ASRock 870 EXTREME 3, co potwierdzaja liczne testy tychze plyt :rolleyes:)'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale za to Gigabyte którą podałeś wcześniej posiada zasilanie 8 pin. Faktycznie nie spojrzałem na Asusa pod kątem zasilania proca. Co oczywiście nie zmienia faktu, że procesorowi o TDP na poziomie 120W warto zaoferować zasilanie 8 pin na którym mamy możliwość dostarczenia ponad 200W do procesora (linia 4 pin ma maksymalne możliwości na poziomie 130W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I o taka odpowiedz mi wlasnie chodzilo. Kolega mocno mi poleca ASRocka 870 EXTREME 3, ktory takowe zasilanie posiada i jest tanszy. Takze jestem zmuszony do zakupu plyty AsRocka <_<

Dorzucilem jeszcze nagrywarke Samsung SH-S223C SATA i wybralem zasilacz bequiet! PurePower L7 530W ze wzgledu na 87% sprawnosc. Lepszego zestawu juz nie dalem rady skleic w tej cenie:

Płyta główna: ASRock 870 EXTREME 3

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 BE

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6950 2048MB 256bit

Pamięć RAM: GoodRam 4096MB 1600MHz CL9

Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB 7200obr 16MB SATA II

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W

Obudowa: Cooler Master Elite 430

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA

Cena: 2731.00 zł

Juz wiecej nic sie nie da wymyslic ;) Lepszy OC bedzie za jakis rok lub dwa dopiero. Temat raczej do zamkniecia. Dziekuje wszystkim za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...