Skocz do zawartości

Pomoc w doborze komponentów


mateuszx20

Recommended Posts

Witam, na dniach mam zamiar zakupić sobie składaka. Chciałbym jednak zapytać o opinie o sprzęcie, który skleciłem.

Postanowiłem, że całość kupie na ram.net.pl, ceny przystępne oraz całkiem spory asortyment.

1. Procesor AMD Athlon II X4 640 (AM3/95W) BOX + Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE923

2. Płyta główna MSI 880GM-E41 AMD 880G Socket AM3 mATX

3. Palit GeForce GTX 460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E SE

4. Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W

5. Pamięć DDR3 OCZ 6GB PC1333 3x2GB CL8 GE LV

6. Obudowa ATX Micro Cooler Master RC-341-KKN1-GP

7. Dwa wentylatory SilentiumPC Zephyr 92

8. Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

9. Dysk twardy SSD OCZ Onyx 32GB OCZSSD2-1ONX32G

10. Mysz A4Tech XL-730K Oscar USB + podkładka

11. Klawiatura jakaś za 30zł

12. Słuchawki z mikrofonem Plantronics 355

Jest to kompletny zestaw nastawiony głównie na granie w fpsy po sieci w takie gry jak CoD czy BF. Oprócz tego bardzo ważna jest dla mnie bezproblemowa praca z systemem, stąd ten SSD. Wszystko w obudowie mATX, bo zależy mi również na tym, żeby nie komputer nie zajmował zbyt dużo miejsca. W przyszłości planuję również zakup jakiegoś chłodzenia na VGA, bo fabryczne jest zapewne głośne.

Kartę dźwiękową i napęd optyczny wyciągnę ze starego kompa.

Na całość mogę przeznaczyć maksymalnie 2300zł, za ten zestaw, który tutaj przedstawiłem zapłaciłbym niemal równo 2300zł, ale może warto coś jeszcze w nim zmienić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem nie warto brać tak małego dysku SSD, bo na system to za mało. lepiej za tą kasę wziąć dodatkowe dwa dyski 500 i połączyć je w RAID 0 (prawie 3 krotne przyspieszenie zapisu i odczytu danych) lub któryś z raidów od 2-5. Generalnie bardzo napięty budżet ciężko się w nim zmieścić z takimi komponentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zerowy czas dostępu to masz w przypadku RAM Disków ;)

Skoro jesteśmy przy pamiątkach - może i ładne ale Triple - na co Ci triple skoro nie masz procka pokroju i7? Albo wskocz na jakieś 8 GB albo zjedź do 4. Palitowski GTX 460 jest okej, ale głośno chodzi. Proponowałbym coś z tego samego ojca, ale innej matki - może coś od MSI albo Gigabyte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To najpierw z doświadczenia:

1. Po dwóch latach korzystania z laptopa wyposażonego w SSD 32GB+ WIN7 mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to... zły pomysł i źle zainwestowana kasa - ten dysk jest zwyczajnie za mały. Mi starcza, bo nic na nim nie mam (praktycznie). Nawet jak zainstalujesz wszystkie aplikacje na innym dysku, to i tak szybko sam system dobije do 20GB, a wtedy dadzą Ci się we znaki wszystkie wady SSD. Mało ich nie jest.

A teraz w nawiązaniu do poprzedników:

1. Zdecydowanie 4 albo 8 GB ram - 6 to single channel, a to = nieporozumienie

2. Gigabyte ma 460 z rewelacyjnym chłodzeniem w standardzie - lepiej trochę dopłacić i od razu mieć to czego się oczekuje.

Gdybyś zrezygnował z SSD miałbyś kasę na bardziej przydatne podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zmieścić się zmieści, ale z trudem, zwłaszcza po jakimś czasie jak się zaczną rozrastać zainstalowane biblioteki. 64 GB to minimum na system, ale i tak wtedy warto też przenieść moje dokumenty, obrazy, muzykę itp na inny dysk. No i przyspieszy ci tylko start systemu, a programów już nie. Moim zdaniem za tą cenę po prostu nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...