Skocz do zawartości

Netgear Router Wireless N 150


Recommended Posts

Witam!

Posiadam router Netgear Wireless-N 150 ADSL2+ z odbiornikiem LogiLink Wireless N.

Mój problem wygląda następująco. Strony typu. photobucket, iv.pl, imageshack, nk.pl, otwierają się strasznie powoli. Program xFire nie może połączyć się z czatem głosowym. Gra Test Drive Unlimited potrafi czasem przylagować.[Wiem jakie TDU posiada porty].

Przejrzałem ten wątek: http://www.gurupc.pl/index.php?/topic/768-router-i-odblokowywanie-portow/

Jest w nim mowa o : port triggering/port forwarding

Problem w tym że mój router nie ma takiej opcji. Screen:

Dołączona grafika

Jeżeli chodzi o powolne ładowanie się stron. Po odpaleniu komputera ładują się powolii...lecz po użytkowaniu go 40 minut już ładują się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kto jest dostawcą? Ile komputerów korzysta z jednego łącza? Jaka jest przepustowość łącza? To że gry zamulają to nie broszka routera.

W twoim przypadku zajrzyj do UPnP i daj na enabled. Mam takiego w pracy, więc jak coś to jutro zerknę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@Rogal: Kabel na chwilę teraźniejszą odpada.

Nie wiem co się stało ale problem sam z siebie ustąpił.[Jeżeli chodzi o strony internetowe, i grę TDU.]

Jeżeli chodzi o xFire to na laptopie działa super, bez żadnych problemów. [laptop korzysta z tego samego łącza co PC].

Mam pytanie. Czy może to być wina odbiornika? Może on coś blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z WiFi i Xfire jest tak po prostu - mi też zdarza się mieć "opóźnienia między mną a serwerem" czego wynikiem jest nakładanie się sygnałów na tej samej częstotliwości. Pakiety w necie bezprzewodowym często błądzą więc puść po prostu następnym razem w cmd.exe komendę ping i podaj adres swojego Netgear Router. Zobaczymy czy pakiety dolatują, czy błądzą. Kwestie ścian, innych nadajników działających w tej samej częstotliwości rozważałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Info "Wykryto wysokie opóźnienie pomiędzy Tobą a serwerem, kilka wiadomości mogło zostać...bla bla." wyświetla się bardzo rzadko.

W domu posiadam tylko jeden router, Xboxa 360, Sony Bravię, Laptopa Sony VAIO, kierownicę DFGT i PC [No i wiadomo. Lodówki, piekarniki, inne telewizory]. Nie wiem czy któryś z tych wynalazków może działać na podobnej częstotliwości. Router jest na parterze, PC na pierwszym piętrze. Zasięg waha się od 98% do 100%. Zawsze ikonka połączenia jest zielona. Dodam że router jest idealnie pod mną. Dzieli nas tylko sufit/podłoga [zależy z jakiej strony patrzysz :D]. Antenka skierowana jest pionowo. Z tym cmd.exe zaraz sprawdzę.

Edit:

Badanie <adres> z użyciem 32 bajtów danych.

Upłynął limit czasu żądania. x4

Statystyka badania ping dla: <adres>

Pakiety wysłane: 4 Orebrane: 0 Utracone:4 [100% straty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tutaj masz mniej więcej rozrysowany plan mojego domu. Kwadraciki zielone znajdują się na parterze. Czerwone na piętrze czyli dzieli je sufit. Zaznaczyłem też dokładnie drzwi, byś widział że antenka routera delikatnie [5cm] wystaje za drzwi.

http://i849.photobucket.com/albums/ab58/kamalik1/dom.png

Odbiornik mam taki jak w pierwszym poście, czyli:

Dołączona grafika

A router to ten:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z własnego doświadczenia powiem, że takie rozwiązanie jest ok, ale:

1. Router i pc są na różnych poziomach

2. Odbiornik w kompie nie ma zewnętrznej anteny (minus)

Osobiście w domu mam podobnie ustawiony router i pc, ale kartę bezprzewodową mam na złączu PCI i mam do niej przykręconą taką antenę:

Dołączona grafika

aby nie było żadnych przeszkód na linii antena - router

Moim zdaniem powinieneś dokupić przedłużacz usb i na nim podpiąć odbiornik i pokombinować gdzie go położyć, aby uzyskać idealny odbiór sygnału. (z dala od zasilania, obudowy, nie przysłaniać odbiornika własnym ciałem)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No dobra, ale przecież mam cały czas zasięg 100%. Przedłużacz USB mam, to spróbuję go gdzieś indziej położyć.

Edit: Zasięg wszędzie taki sam: 100%

Edit: Karty sieciowe mam 4 w domu. :D

1. Seria z komputera

2. Asus NX1001

3. Edimax jakaś tam

4. D-Link DFE-528TX

Edit: Mój odbiornik wykrywa jeszcze dwie sieci o zasięgu do 10% max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...