Skocz do zawartości

Mam internet z TP czy opłaca mi się zmienić dostawcę?


Recommended Posts

witam mam taki dylemat konczy mi sie umowa z neo teraz nie wiem czy przedluzac umowe czy moze szukac jakiegos innego dostawcy neta??u kogo waszym zdaniem powinienem wziac internet neo zaproponowala mi 6 mb za 64 zl msc umowa na rok? dodam ze mieszkam na wsi i dotychczas mialem tylko 1 mb wiec prosze pomozcie mi w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja polecam usługę Orange Freedom albo Era Internet Stacjonarny. Ceny mają podobne, ale: TP oferuje na umowie prędkość do 6Mbit/s, co oznacza, że jak będzie 4Mbit/s to są kryci, ponieważ oferują prędkość do. Natomiast dwóch providerów których wymieniłem proponują prędkość 6Mbit/s (bez zastrzeżenia do) i jak łącze nawala można ich ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

wlasnie mam neostrade juz od ponad 4 lat i nigdy na nia nie narzekalem zawsze mialem taka predkosc jaka mialem umowie (jezeli wierzyc speedtestowi) wiec chyba i teraz tez wezme na rok ale 6 mb zobaczymy czy tyle bede mial jezeli nie to po tygodniu zrezygnuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sam niedawno wziąłem 6 mega. Szczerze Ci tego nie polecam. Maxymalna prędkość miałem może 1 raz od miesiąca przez godzinę. Zazwyczaj prędkośc zmienia się co sekudę. Ale przeważnie chodzi tak jakby 3,5 mega. Czasem jest tak, że muli gorzej od mojego starego "1 mega"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli chodzi o drobne wsie to TP SA w ogóle nie stanowi konkurencję. Mam coś takiego w domu u rodziców - montaż łącza w domu to koszty w granicach 200 - 400 złotych. Plus chore opłaty serwisowe oraz modyfikacje prędkości i serwis pożal się Boże.

Opłaty za net też wysokie, bo firma która się tym zajmuje ma monopol - pociągnięty kabel telefoniczny po okolicznych wsiach i puszczony sygnał. Kiepska sprawa nie?

TP SA od kilku lat zarzeka się, że wyeliminuje białe plamy na mapach...i co? Wielkie gówno. Nic się w tym zakresie nie zmienia. A VDSL 2 wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...