Skocz do zawartości

Kiepska wydajność grafiki


MisterAdam

Recommended Posts

Siemka!! Mój laptop ma Intel Centrino 1.83GHz i 320MB pamięci grafiki. Ta grafika to grafika dedykowana czyli pobiera dodatkową pamięć z RAMu. Nie wiem dlaczego, ale na byle jakim systemie (czy to Windows 7 czy Vista czy XP) działa fatalnie. Jest to laptopowa zintegrowana grafika firmy Intel. Wydaje mi się, że mam zainstalowane sterowniki do tej karty a mimo to na stacjonarnym z grafiką Radeon 9000 128mb i Pentiumem 4 3.3GHz gry działają o wiele lepiej i płynniej. Po co tej grafice tyle pamięci jak chodzi ona fatalnie? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bo pamięć VRAM nie ma za dużego wpływu na wydajność układu graficznego jeżeli rdzeń i szerokość szyny dostępu do tej pamięci jest kiepska. Rozszerzanie o pamięć RAM zainstalowaną w komputerze gówno daje z jednej prostej przyczyny - sposób komunikacji między przydzielonym miejscem a kartą jest... za wolny.

Po drugie jarasz się tak Tym swoim Radkiem w stacjonarce, a on żywot zakończył jakieś 4 lata temu jak nie dawniej...zasmucę Cię tylko tym, że w starym stacjonarnym mój Radek 9550i wciąga twojego nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To jest laptop, który pod względem generacji jest już martwy. Nawet w nowych nie da się nic zrobić, a jeśli się wymieni grafikę to ciężko ją dostać. Testy wskazują, że przyrost wydajnościowy sięga jedynie 10 procent. Moim zdaniem nie warto, ale Ty masz zapewne inne zdanie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mister Adam: nie podałeś nawet modelu grafiki z laptopa i narzekasz, że jest za słaba na Twoje wymagania. Ja z fusów nie wróżę. Proszę o konkrety.

I Rogal ma po części rację: to nie jest laptop na którym będzie można grać. To laptop na którym można wydajnie pracować. Poza tym ja nie wierzę w wydajność z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...