Skocz do zawartości

Blue Screeny


siasiata

Recommended Posts

witam moja konfiguracja sprzętu to:

Asus P5QD Turbo - płyta głowna

C2Q Q9550 - procesor

Asus GTX460 - karta graficzna

Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB - dysk twardy

Geil PC2-8500 1066Mhz DDR2 BD EVO 2x2 GB Dual Channel

Huntkey 80Master HK-701-11PEP - zasilacz

Od czasu gdy wymieniłem procesor z C2D E4500 na Q9550 (reszta konfiguracji bez zmian), pojawiły się blue screeny (załączniki). Nawet kilka razy dziennie nawet przy przeglądaniu internetu. Proszę o pomoc co mam robić. Co może być tego przyczyną?

post-580-0-79778600-1295975963_thumb.jpg

post-580-0-76180500-1295984375_thumb.jpg

post-580-0-46182700-1295984478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kolejno do screenów:

Pierwszy BSOD:

Stop 0x00000024 lub NTFS_FILE_SYSTEM

Błąd oznaczający problem ze sterownikiem ntfs.sys, obsługującym system plików NTFS. Prawdopodobną przyczyną wystąpienia tego błędu jest uszkodzenie kontrolera IDE lub nawet samego dysku twardego (bad sectors), czasem jest to spowodowane uszkodzeniem lub zerwaniem kabla sygnałowego w tasmie łączącej dysk z płytą główną. Istnieje podobny błąd dla partycji FAT o numerze 0x00000023

Rozwiązanie: Jeśli uda się uruchomić system Windows ponownie należy zbadać strukturę logiczną dysku za pomocą polecenia chkdsk c: /f /r. Jeśli system Windows nie uruchamia się warto zanieść dysk do kolegi i tam sprawdzić jego przydatność.

Drugi BSOD:

Stop 0x0000000A lub IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez

autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.

Rozwiązanie: Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenia z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawi się podczas instalacji lub procedury aktualizacji systemu, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów, program do wypalanie płyt CD lub program do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli błąd pojawia się np. po dodaniu nowej karty rozszerzeń, należy usunąć kartę i sprawdzić czy BSOD nadal się pojawia. Rozwiązaniem może być także instalacja najnowszych sterowników kompatybilnych z WinXP.

Trzeci BSOD:

http://windows7forum...03b-t-5743.html

Na co to wskazuje? Z jednej strony na RAM, z drugiej na dysk i to powinieneś sprawdzić. Do testów RAMu jest bootowalny memtest, zostaw go na kilka godzin, możesz nawet na noc. Jeżeli chodzi o fizyczne testy dysku to podane masz w cytacie komendy które powinieneś użyć.

Ja stawiałbym też na zasilacz - skołuj jakiś inny do testów, bo Huntkeye lubią skakać na zmianach natężenia w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziękuję za odpowiedź, pamięci ram testowałem mem testem przez około 3 godziny i nie pokazało żadnych błędów, sprawdzałem też dysk twardy programem tune up (disc doctor)dogłębna analiza trwało to ze 4 godziny. Dziwi mnie też fakt że pamięci są na 1066Mhz a bios automatycznie ustawia je na 800Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie rozwiąż problem pojawiających się blue screenów - spróbuj z innym sprzętem, podmieniaj części itd. To samo tyczy się pamięci RAM - zajrzyj na stronę ASUSa i przeczytaj czy mają jakieś zalecenia co do producentów marek i taktowań pamięci. Ewentualnie możesz pokusić się o aktualizację BIOSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

pamięci przed zakupem sprawdzałem z dokumentacją płyty i były tam jako zalecane, bios mam najnowszy jak wynika ze strony producenta, przedwczoraj obciążałem komputer bo chciałem spisać kod błędu bluescreena i nic się nie działo a wczoraj przy przeglądaniu internetu wywalił. nawet system wgrałem na nowo już sam niewiem co mam robić,niemam jak podmieniać części bo mam tylko te niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Słuchaj będę w domu to podrzucę Ci jeszcze jedną rzecz, takie narzędzie do analizy błędów i konfliktów systemowych, może to na coś nam wskaże. W tym momencie optowałbym czymś mało inwazyjnym typu postawienie systemu od nowa albo wymiana na coś innego (Linuks). Jeżeli problemy się pojawią to zrobić test każdego podzespołu u kolegi, ze szczególnym wskazaniem na ten którego działanie bywało ostatnio wątpliwe.

Co do tego, że BIOS nie trzyma ustawień - albo zasilanie mu szaleje albo bateryjka się kończy. Zrób dogłębny restart BIOSu, może mobo zwalania przez to. Ewentualnie przetestuj te same kości u kolegi czy wszystko jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ok więc zacznę od restartu biosu i przetestuję pamięci zobaczymy co z tego będzie. Tak myślę jeszcze czy tuneup niczego tam nie knoci

zrestartowałem kompletnie bios i testowałem pamięci całą noc zero błędów jutro planuję na nowo wgrać system i wtedy zobaczymy.

Słuchaj będę w domu to podrzucę Ci jeszcze jedną rzecz, takie narzędzie do analizy błędów i konfliktów systemowych, może to na coś nam wskaże. W tym momencie optowałbym czymś mało inwazyjnym typu postawienie systemu od nowa albo wymiana na coś innego (Linuks). Jeżeli problemy się pojawią to zrobić test każdego podzespołu u kolegi, ze szczególnym wskazaniem na ten którego działanie bywało ostatnio wątpliwe.

Co do tego, że BIOS nie trzyma ustawień - albo zasilanie mu szaleje albo bateryjka się kończy. Zrób dogłębny restart BIOSu, może mobo zwalania przez to. Ewentualnie przetestuj te same kości u kolegi czy wszystko jest okej.

To copodrzucisz to narzędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na jakim systemie pracujesz?

Pierwszy bluescreen powiązany jest z dyskiem twardym, drugi może oznaczać niemal wszystko, jakiś sterownik lub urządzenie wykonuje niedozwoloną operację.

Masz przypadkiem zainstalowanego kasperskiego? Bo trzeci błąd często występuje w połączeniu z tą aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na jakim systemie pracujesz?

Pierwszy bluescreen powiązany jest z dyskiem twardym, drugi może oznaczać niemal wszystko, jakiś sterownik lub urządzenie wykonuje niedozwoloną operację.

Masz przypadkiem zainstalowanego kasperskiego? Bo trzeci błąd często występuje w połączeniu z tą aplikacją.

windows 7 ultimate 64bit mam Norton Internet Security 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rozwiązanie jest dosyć... nietypowe.

pkm -> mój komputer -> zarządzaj -> manadżer urządzeń -> procesory -> odinstaluj.

Następnie restart kompa. Założyłeś procesor o większej liczbie rdzeni niż zainstalowany oryginalnie i system nie potrafi sobie z tym poradzić. Ponowna instalacja w systemie CPU powinna pomóc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rozwiązanie jest dosyć... nietypowe.

pkm -> mój komputer -> zarządzaj -> manadżer urządzeń -> procesory -> odinstaluj.

Następnie restart kompa. Założyłeś procesor o większej liczbie rdzeni niż zainstalowany oryginalnie i system nie potrafi sobie z tym poradzić. Ponowna instalacja w systemie CPU powinna pomóc

Dzięki za podpowiedź w domu będę około 20 zastosuję i zobaczymy.Tylko jak zmieniłem procesor to system instalował jakieś sterowniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...