Skocz do zawartości

Siec domowa


Fores

Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy w utworzeniu sieci w domu.

Ma to wygladac tak:

Dołączona grafika

Internet jest radiowy, a umowa pozwala na taka modyfikacje. Komp nr1 jak i router jest u sasiada, wiec nie mam mozliwosci zmiany. Do mnie idzie kabel od routera i chcialbym go rozdzielic na 2 komputery. I tutaj pytanie, czy bedzie to bez problemu dzialalo na switchu? Chcialbym miec internet na obu komputerach i nie wiem czy potrzebuje switcha czy routera. Dosc kiepsko na tym sie znam.

Mam nadzieje, ze temat utworzylem w dobrym miejscu. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli sam internet, to na pewno ale jeżeli chcesz między komputerami robić jakąś "sieć domową", to na switchu powinno (nie mówię na pewno bo nie jestem orłem w tych sprawach a potwierdzi to to: http://www.gurupc.pl/index.php?/topic/1154-konfiguracja-sieci-domowej/page__p__9402__fromsearch__1#entry9402 ) a na routerze wg. musi działać to i to bezproblemowo. Na switch mniej kasy wydasz bo kabelki tylko i git a tak to jak nie masz to będziesz musiał kupować odbiorniki Wi-Fi i własny router co nie jest tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Będzie dobrze działać, u mnie też jeden komputer jest łączony z routerem za pomocą switcha i wszystko dobrze działa. Router nie będzie ci potrzeby, chyba że byś chciał mieć własną sieć o innym adresowaniu, ale to Ci racze do niczego nie będzie potrzebne. Możesz ewentualnie skorzystać z access pointa wbudowanego w router (jeśli jest) lub kupić własny, ale wtedy oczywiście kompy muszą mieć kartę bezprzewodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeden kabel od routera? To sąsiad zainwestował w kiepskiego rodzaju urządzenie do podziału, skoro ma tylko jednego LANa oprócz portu RJ - 11.

Druga sprawa - co na to TP SA?

Możesz generalnie zrobić tak, że kupić drugi router i ustawić bridge WiFi (most), dzięki czemu dostaniesz ekstra porty do użytku. Niemniej jednak mam wrażenie, że TP będzie zła jak zobaczy te wasze kombinacje.

A jak nie to złóżcie się na nowy router - są fajne cuda w standardzie N z kilkoma portami w switchu - wtedy będzie pewniak, że wszystko chodzi. Ale przy zakupie switcha też powinno być okej. Kup najpierw jakiegoś taniego TP Linka i zobacz co i jak - niedużo stracisz w porównaniu z karą za taki podział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal nie koniecznie ma jeden kabel, po prostu jemu udostępnił jeden. Switch to najtańsze rozwiązanie i zadziała bez żadnej dodatkowej konfiguracji.

Co do TPSA to oczywiście jest to niezgodne z umową, ale sankcję raczej gorzą tylko sąsiadowi, bo to on łamie umowę. Prawdopodobnie sankcją za to jest automatyczne zerwanie umowy i obarczenie jej kosztami zerwania klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...