Skocz do zawartości

Problem z łącznością routera TP TL-WR740N


enFuego

Recommended Posts

Witam droga osobo chcąca mi pomóc!

Nie mam dla Ciebie nic w zamian, ale możesz zrobić herbatki, przyjść z powrotem do komputera i rozkoszować się swoją bezinteresowną pomocą. Mam problem z routerem, jest to router TP TL-WR740N, "nówka" ze sklepu. Router podłączyłem tak jak trzeba. Kabelek z MODEMU do portu WAN, kabelek od kompa do portu LAN1. Wszystko skonfigurowałem i jest niby cacy... Do sedna, problemem jest to, że po np. 15 minutach użytkowania przestaje mieć internet. Nie działa ping wp.pl, ale działa sieć LAN i WiFi. Dodatkowo kiedy podczas zerwania netu korzystam ze skypa tzn. gadam z kimś, to tego mi nie zrywa, tak samo z gadu. Jeśli są wyłączone to nie połączą się "za chiny". Muszę wtedy wejść na router 192.168.1.1 i muszę pobrać jeszcze raz adresy [te same...] z modemu klikając na guzik RELEASE, a następnie RENEW. Co powoduje że znowu mam internet przez te paręnaście minut. Mam internet z UPC. Napisali mi maila, że modem jest skonfigurowany poprawnie. Kiedy łącze PC bezpośrednio z modemem netu nie zrywa. HELP ! TO TRWA JUŻ 2 TYDZIEŃ :/

Dziękuje z góry każdemu, kto się udzieli :)

Kiedy nie mam netu polecenie ping nie działa z PC, ale na routerze w Diagnostics działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie ma takiej opcji jak KEEP ALIVE albo jej niestety nie widzę, ale szukałem jej już parę razy więc wątpie.

MAC adress sklonowany już dawno :) a i tu mam pytanie - nie powinienem zmienić swojego MAC'a skoro router na WAN ma ten sam MAC ? Nie ma tu żadnego konfliktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Adresów się w DHCP nie rezerwuje, bo DHCP służy do dynamicznego przydzielania adresów wewnątrz sieci. Spróbuj jeszcze raz postawić router, tj. przywróć mu fabryczne i konfiguruj od nowa. Podaj też model modemu.

Edit:

Po co robisz filtrowanie po MACach? To nie ma nic do rzeczy, jedynie ma bardziej zabezpieczyć twoją sieć bezprzewodową. W komputerze przestawione jest wszystko na automatyczne pobieranie IP z routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Fakt, nie wiem skąd mi się wzięło to, że w DHCP przypisałem IP i MAC, router ma taką opcje ;)

Ten problem trwa już 2gi tydzień, router i modem resetowałem kilkanaście razy... :/

Modem: Scientific Atlanta EPC2203

Filtrowanie po MAC robię dlatego, iż przeczytałem gdzieś na jakimś forum, że ktoś tak zrobił i pomogło, a powiedzmy, że problem był taki sam.

Poza tym to chyba nie zaszkodzi, nigdy nie wiadomo kto w okolicy bawi się aircrack'iem :D

W komputerach ustawione jest wszystko na "twardo". Tzn. adresy IP maski bramy i dns'y są przypisane przeze mnie :)

Zakres ustawiony w DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.106 bo więcej kompów nie będzie puki co :)

Komputery mają ustawione przykładowo mój:

IP 192.168.100

MASKA 255.255.255.0

BRAMA 192.168.1.1

DNS 62.179.1.63 i 62.179.1.62 (to są DNS od UPC - mojego usługodawcy)

Tutaj wrzucam ciekawego screena :)

Z lewej można zauważyć poprawnie działające polecenie PING WP.PL z routera

Z prawej natomiast nie działające w tym samym czasie z kompa.

U góry w Mozilli zakładkę w której przeglądarka odmawia otworzenia strony.

U dołu w tray'u niepołączone gadu.

http://img4.imageshack.us/f/braknetu.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Brzmi to jak problem z routerem. Co mnie niezmiernie dziwi, skoro to nówka sztuka. Sprawdź może kable, czy wszystko jest okej, ewentualnie kołuj sobie drugi do testów i tyle. Istnieje szansa na poprawę sytuacji (jeżeli to będzie faktycznie wina routera) poprzez wgranie nowego firmware. Ale to proponuję jako ostateczność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nowy firmware był wgrywany, może wgrać starszy? Jest to jakiś pomysł? Przypomnij mi jakie kabelki powinny być do połączenia PC - ROUTER , ROUTER - MODEM, skrosowane czy takie same ?

EDIT:

Ok, jest coraz lepiej, na ten moment nie zrywa mi już internetu, tylko wszystkim korzystającym z WiFi, przed chwilą bratu padł net przez WiFi a ja miałem dalej, więc źle konfiguruję WiFi ? Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To, że zrywa transfer to kwestia przepustowości łącza, siły sygnału i ilości komputerów w okolicy działających na tym samym kanale :) Musisz po prostu testować różne kanały pracy i wybrać optymalny. Jedna zasada - zero filtrowania po MAC adresach kart i tylko szyfrowanie WPA 2 - PSK.

Kable stosujesz normalne, nie ma sensu ich krosować. Krosów używasz do fizycznego podziału dwóch spiętych ze sobą komputerów: na hosta i klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właściwie to aircracka stosuje się tylko i wyłącznie do odszyfrowania połączenia. Jeżeli nie będzie ŻADNYCH zabezpieczeń to uwierz mi - wystarczy że klikną twoją sieć w panelu sieci bezprzewodowych i tyle. No ale rób jak chcesz.

A filtrowanie po MACach...masz ochotę dodawać adresy KAŻDEGO nowego urządzenia które przyniesiesz do domu? Szyfrowanie załatwia połowę tych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok to ja wyprostuję kilka rzeczy:

1. Rezerwacja DHCP to podstawa działania niektórych systemów (sieci). Adres przydzielony za pomocą rezerwacji DHCP jest zawsze taki sam, bo jest przydzielany po MAC adresie - stąd jego pozorna statyczność. Bez tego za każdym razem należałoby sprawdzać adresy komputerów do których chcemy się podłączyć

2. Zmień DNS jaki dostałeś od UPC na np. Open DNS: 208.67.222.222, 208.67.220.220 . Moim zdaniem może to pomóc, a to ze względu na to, że do różnych pól adresowych mogą być przydzielone różne DNS-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Po zmianach póli co działa wspaniale, jak pohula jeszcze parę dni opiszę co zrobiłem i zamkniemy temat :)

OK więc, zresetowałem router, skonfigurowałem tylko wifi + mac clone, oraz wyłączyłem takie coś jak QSS - gdzieś przeczytałem, że jeśli tego nie obsługuje sieciówka wifi to może przerywać, a ja nie wiem czy to mam czy nie zresztą po co to ma być :D no i chodzi całkiem nieźle, ale przerywa tak czy siak jednak samo odnawia połączenie, sprawa dalej irytująca bo gdy ściągam jakiś plik, i mam powiedzmy 399mb z 400 i mi zerwie, to muszę pobierać od początku... any ideas? może filtracje mac znowu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Możesz zrobić to w sposób w który ja sobie poradziłem z łączem w domu. Od jakiegoś czasu pobieranie poprzez http było u mnie po prostu żenujące (czasami poniżej 100kb/s na łączu 10Mb).

Zainstaluj program jDownloader - kombajn do pobierania, obsługuje wszystkie serwisy typu rapidshare, megaupload, itd, ale ma też kilka naprawdę przydatnych funkcji:

1. Pobieranie z YouTube: masz możliwość ściągnięcia oglądanego filmu w formacie mp4, bądź flv, jak i samej ścieżki dźwiękowej

2. Pobieranie z linków http: jeżeli masz odnośnik do jakiegokolwiek pliku program pobierze go bez problemu, możesz nawet zatrzymać pobieranie, a on zacznie od miejsca w którym skończył.

Ja w ten sposób poradziłem sobie z moim providerem i cały czas pobieram z prędkością 1,2MB/s. Jak to działa? Ten program może otworzyć kilka połączeń do jednego pliku, a w ten sposób wysyca łącze na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co ściągnąć?

Aktualnie sytuacja wygląda tak że czasem zerwie net, ale po kablu automatycznie odnowi połączenie, a przez WiFi nie - trzeba odnawiać adresy IP pobierane przez router. Co może być powodem ? :/

Zamieszczam 2 foty z konfiguracji, może tam coś źle robię?

http://img268.imageshack.us/g/36411632.jpg/

I przy okazji - nawet z megaupload mi teraz ciągnie 60kb/s, a jeszcze niedawno temu było po 1,8mb max, czasem 500kb, 400, ale nie 60 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...