Skocz do zawartości

Konfiguracja sieci domowej


Recommended Posts

Siemka!! Chciałbym skonfigurować sobie sieć domową tzn. żeby jeden komputer widział drugi i udostępniał drukarki, pliki. Mam dwa komputery z XP i jeden z Windows 7 Ultimate. Mam router bezprzewodowy i na trzech komputerach odbiorniki Wi-Fi. Do jednego XP jest podłączona drukarka, a na Windows 7 mam bardzo dużo plików, które chce żeby komputer z 7 udostępniał komputerom z XP. Pomóżcie, bo na googlach szukałęm to szewskiej pasji można dostać.... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chcesz zrobić sieć w domu? Masz router? To po problemie ;) Kwestie udostępniania nie są jakieś skomplikowane w tym przypadku:

Jeżeli chcesz udostępnić drukarkę w Windows XP postępujesz następująco:

Komputery muszą być w tej samej grupie domowej, podpięte do sieci.

http://www.banita.pl...udostwinxp.html

Generalnie motka jest duża, bo to XP :) Z całym szacunkiem dla tego systemu, ale 7ka pod tym względem dała mu solidnego klapsa.

Udostępnianie plików w Windows 7? Prawym na folder, Właściwości, zakładka Udostępnianie i jedziesz. Możliwe, że będziesz musiał definiować komu udostępniasz, ale to nie powinno stanowić problemu. Jak coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Konfiguracja między sobą to kwestia udostępnienia prawym klawiszem myszy w Windows 7 i (chyba) tak samo w XP. Niestety, ale to "siódemka" poszła w stronę ułatwienia tego procesu, a nie "wieczny" XP. O wiele łatwiej będzie Ci podpiąć drukarkę pod kompa z Windowsem 7 i za jego pomocą udostępnić ją w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pewnie, że w 7 będzie łatwiej ale Microsoft chce aby użytkownicy kupowali Win7 i dlatego nie podaje dużo informacji na temat łączenia komputerów z dwoma innymi systemami w tym przypadku XP. Dlatego proszę o dokładniejsze wyjaśnienie tej "?grupy domowej?" i tego typu spraw. A tą drukarkę to akurat mam pod 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na Windowsie XP:

1. Klikasz na mój komputer

2. Otwiera Ci się okno explorera

3. Klikasz Narzędzia-> mapuj dysk sieciowy

4. W polu Folder podajesz: \\ip_komputera\d$ i zatwierdzasz. (oczywiście ip_komputera to adres komputera z którego chcesz mapować dysk, a d$ to litera dysku który chcesz mapować)

5. Podajesz login i hasło usera z uprawnieniami adnina na kompie z Windowsem 7

btw. Polecem lekturę google i hasło "net use"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...