Skocz do zawartości

Problem z Windows Vista Home Premium


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników!

Mam problem,na wstępie dodam że moje oprogramowanie to Windows Vista Home Premium 32bit, wersja OEM, mianowicie kilka dni temu użyłem recovery na moim laptopie Asus F3Sg, wszystko było dobrze, jednak gdy uruchomiłem komputer wyskakuję monit o tym iż muszę aktywować swój system, problem w tym że nie posiadam certyfikatu autentyczności ponieważ mi się odkleił. Posiadam jedynie kod PID (w formacie *****-OEM-*******-*****) który spisałem sobie bezsensu wcześniej oraz fakturę VAT zakupu tego komputera. Dodam że komputer miał już zainstalowany system. Dzwoniłem do ASUS, do VOBIS,do Microsoft jednak oni nie potrafią mi pomóc ;/ Cały czas gadają że muszę kupić nowy system, z nowym klucze, To jest jakieś chore! czemu mam płacić około 400zł za coś co legalnie posiadałem?! Próbowałem odzyskać swój klucz poprzez programy typu Magical Jelly Bean Keyfinder, Belarc Advisor etc. jednak nie odzyskuję, wyskakuję tylko ciąg znaków np. BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB. Tymczasowo mam 3 dni na aktywację, jednak nie wiem co ja potem zrobię.

Czy ktoś może mi w jakiś sposób pomóc,

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie masz bardzo duży problem, bo kod z naklejki to świętość, a Asus, Vobis i M$ mają rację, bo w myśl licencji bez tej naklejki system jest nielegalny. Trzeba jednak przyznać, że można by przycisnąć ASUS-a, bo nakleił kod w miejscu w którym może się odkleić (ostatnio ojciec kupił netbook Nokii i tam kod jest naklejony w wnęce na baterię)

1. Komputery z fabrycznym OEM są instalowane z obrazów systemu i są wstępnie aktywowane - duzi producenci mają umowę z M$ która na to pozwala (jest to możliwe dzięki tzw. tabeli slic)

2. Jeżeli ponownie zainstalujesz system musisz podać kod z naklejki - jest to de facto pierwsze użycie tego kodu, bo nie jest on jeszcze nigdzie użyty, a jest potrzebny w wypadku reinstalacji systemu.

Wszelkie możliwe wyjścia poza zakupem nowego systemu są nielegalne i jako takie nie możemy Ci ich podać.

btw. oczywiście w związku z zaistniałą sytuacją możesz oczywiście przesiąść się na win7: http://allegro.pl/badz-legalny-windows-7-home-premium-32bit-oem-fv-i1411267731.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...