Skocz do zawartości

Karta grafiki MSI - SC czy OC?


don kiszot

Recommended Posts

witam jestem tu nowy i prosze o pomoc.

lepiej wybrac MSI GTX 460 Cyclone 768MB GDDR5 192bit, EVGA GeForce GTX 460 768MB DDR5/192bit DVI/HDMI PCI-E (763/3800) (wer. SC - Super Clocked)czy EVGA GeForce GTX 460 768MB DDR5/192bit DVI/HDMI PC.

na czym polega w tych kartach SC i OC ? zauwazylem ze SC sa drozsze. ale czy drozsze oznacza lepsze?

tyle tych kart powychodzilo ze czlowiek nie wie co brac, bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na pewno chcesz wersję z 768MB ram? Mam nadzieję, że wiesz, że ma ona okrojoną szynę danych do 192bit?

Jaki masz budżet?

A co do wersji:

OC - overclocked, czyli z fabrycznym podkręceniem

SC - superclocked, teoretycznie podkręcona do granic możliwości (dlatego droższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wyczytalem ze w 6850 sa problemy ze sterownikami i jakies gierki nie chodza ale mniejsza z tym. Kolejna sprawa jest, ze 1GB pamieci nie jest mi potrzebne bo i tak tego nie wykorzystam, gdyz nie gram w tak wysokiej rozdzielczosci. Obydwie karty sa dobre i nie ma co sie tu wywodzic nad lepszoscia jednej nad druga. Wybor padl na tego gf 460 768MB tylko ze nie wiem czy brac go od MSI, GIGABYTE czy tez EVGA, no i kolejna sprawa jest czy kupic z OC czy z SC? Na koniec dodam ze nie zamierzam jej krecic ani ingerowac w nia w inny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tyle tylko, że cenowo twoje GTX 460 OC/SC dostaje po dupie od Radka 6850 :) Nie rozumiem czemu nie chcesz czegoś co w danej cenie jest lepsze - komputer to nie buty, że nie można wziąć czegoś za dużego bo Ci z nóg spadnie. Jeżeli jednak upierasz się przy wykastrowanej grafice i zwężonej szynie dostępu do pamięci to bierz wersje O/C - względem SC nie ma za dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No i teraz sprawa mi się rozjaśniła. Ale musisz wiedzieć, że AMD tak po prostu ma: wypuszczają kartę na rynek i potem przez pewien okres czasu dopracowywują do niej sterowniki dzięki czemu jest jeszcze szybsza. Ja mam tak z 5870: z niewiadomych przyczyn odtwarzanie filmów *.mp4 w Media Player Calssic zawsze kończy się crashem systemu i za każdym razem oglądam blue screen wskazujący na sterownik ATI (jest problem z sprzętowym dekodowaniem h.264). Niemniej nie przeszkadza mi to, bo takie filmy oglądam w Media Player 12 i działa bez zarzutu. A z grami nie miałem do tej pory żadnych problemów.

Oczywiście 1GB ram nie jest Ci potrzebny, ale szyna 256bit już tak - weź lepiej 460 z 1GB ram, bo ta karta ma taka szynę. GTX460 z 768MB ram ma właśnie tą wadę, że oferuje tylko kontroler pamięci 192bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...