Skocz do zawartości

Co myślicie o takim zestawie ?


Lopez

Recommended Posts

Witam:) Chciałbym poznać waszą opinię na temat zestawu komputerowego. A mianowicie w jego skład wchodzą :

--Zasilacz Heady 400W ATX 2.2 8CM FAN

--Obudowa I-BOX LYNX LION 607B

--DVD-REC LG GH22NS50 SATA OEM CZARNY

--HDD SEGATE 500GB ST3500412AS 16MB SATA

--ASUS GeForce GT430 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI

--PAMIĘĆ DDR3 KINGSTON 2X2GB KVR1333D3N9

--PŁYTA ASUS P5G41TD-M PROG41 S775 MATX

--PROCESOR INTER CORE I3 530 2,93GHz1156 BOX

--SYSTEM WINDOWS 7

Proszę o opinię na temat takiego zestawu, oraz o małą podpowiedź czy ten procek ma 4 rdzenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Słaby zestaw - no może nie licząc procka (swoją drogą - to nie są 4 rdzenie).

Moje uwagi:

1. Zasilacz: wtf is that? ;D w no names nie ma co się pchać, uwierz mi. Sam zobacz ile mamy dziennie tematów o "problemach z wyłączającym się komputerem".

2. Grafika: mizerna. Nie wiem czy chcesz w coś grać, czy tylko oglądać obrazki, ale na GT 430 możesz sobie w paincie rysować ;)

3. Pamięć: fajowa, ale to nadal Kingston. Nie myślałeś żeby walnąć jakąś A - Data czy coś?

4. Płyta: Nie obsługuje twojego procesora. http://www.emarket.p...o/p-c6501655 Wyposażona jest w Socket 775 a Core i3 na nim nie pracuje.

5. Procesor: to nie są 4 jajka. Poza tym nie będzie chodził na twojej płycie głównej. Ba - nawet go tam nie zamontujesz! ;)

6. System jak najbardziej okej. Edycja Home, Professional czy Ultimate?

Krótko mówiąc - nie jest dobrze. Określ ile masz na wydanie a my coś złożymy. Napisz też gdzie preferujesz dokonać zakupu - sklep czy allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No w sklepie chcę kupić w Kutnie na ul Marii Skłodowskiej-Curie 46 . Na wstępie zaoferowali mi taki zestaw. Myślałem, że ta grafika jest dobra bo to w końcu seria GT (ale szczerze mówiąc to w komputerach nie jestem taki oblatany :( ) Po za tym oni dobierali sprzęt wiec chyba widział ten gościu ze płyta nie pasuje do procka...albo się pomylił zwyczajnie. NO ja chcę sprzęt do 2k . MA mi służyć do zabawy( gry itp.) ale i do netu, głównie chodzi mi o to żeby był szybki i nie trzeba było czekać jak to teraz się dzieje z moim...zależy mi na tym procku no i na dobrej grafice ..myślałem, że ta będzie dobra. Co do zasilacza to wiem już wszystko planuje zamówić zasilacz marki Corsair :)

Czekam na pomoc i pozdrawiam :)

Aha i jeszcze jedno pytanko mogli byście mi powiedzieć, który dysk jest lepszy? ten, który mam teraz w tym zestawie czy może ten: Samsung HD502HJ F3 7200 16MB Sata II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co powiesz o czymś takim?

http://www.gurupc.pl...mputer-do-gier/

Nieznacznie przekroczysz budżet ale to dobre rozwiązanie.

Sprawdź jeszcze ten temat, w którym podałem linki do innych ciekawych zestawów z naszego forum: http://www.gurupc.pl...mputer-do-gier/

Co do zgodności procka z płytą - wydaje mi się, że dobrze rozszyfrowałem o jaką płytę chodzi :] Jak się mylę to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...