Skocz do zawartości

Czy to dobry komputer do gier ?


szymon

Recommended Posts

Witam,

złożyłem sobie komputer, ale chcę się upewnić czy taki zestaw będzie dobry do grania w najnowsze NFS-y i GTAIV, czasami obejrzenia jakiegoś filmu w HD. Komputer będę zamawiał w sklepie proline.pl. Proszę o podawanie podzespołów z tego sklepu.

AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX 519zł

Asus M4A79XTD EVO 790X s.AM3 349zł

lub

Asus M4A88T-V EVO AMD880 s.AM3 389zł

Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4GX 189zł

ASUS HD5770 1GB 128bit PCI-E DDR5 CuCore 515zł

Cooler Master Elite RC-330K-KKN1-GP - black 179zł

OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU 600W 339zł

Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2 205zł

Razem: 2295zł

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do gier? Zdecydowanie nie.

Jeżeli budżet jest niezmienny weź tańszy procesor

AMD Phenom II 555 AM3 Black Edition -320zł

i lepszą grafikę:

Gigabyte HD6850 1GB 256 PCI-E GDDR5 -719zł

Odjąłem 200zł z kosztu procesora i dołożyłem do grafiki. W tym momencie w grach Twoja początkowa konfiguracja wygląda mizernie w porównaniu do mojej.

Płyta główna też do wymiany, bo w tej cenie masz Gigabyte z dużo nowszymi chipsetami:

Gigabyte GA-880GA-UD3H s.AM3 -359zł

Gigabyte GA-870A-UD3 s.AM3 -365zł

Z dalszego marudzenia: zasilacz też do zmiany, bo za ponad 300zł zasilacz musi być modularnym (musi mieć odpinane kable)

Chieftec CFT-600-14CS 600W -319zł

//edit - wtopa z tym wyjaśnieniem, ale po części mam rację, bo OCZ nie ma możliwości podpięcia linii 8-pin dla proca, a Chieftec ma. I w ogóle ma więcej linii zasilających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To jest ostateczny zestaw.

AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

Gigabyte GA-870A-UD3 s.AM3

Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4GX

HD6850 1GB 256 PCI-E GDDR5

Cyclone Cortez Pure Black CR606

Chieftec CFT-600-14CS 600W

Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2

Cena brutto wynosi 2481zł, ale to tylko sprzedaż wysyłkowa. A ja potrzebuję dokupić jeszcze kilka rzeczy do niego.

Mam jeszcze 3 pytania:

1. Jaki kabel HDMI będzie dobry do podłączenia pod monitor ?

2. Czy płyta główna, którą wybrałem obsługuję technologię ATI CrossFire ? Jeżeli nie to mógłbyś polecić płytę główną w tej cenie, która obsługuje tą technologię ?

3. Czy gry typu GTA 4, Call of Duty: Modern Warfare 2 czy Need For Speed: Hot Pursuit będą chodzić na maksymalnych ustawieniach na monitorze z rozdzielczością 1440x960 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ponownie dziękuję za pomoc.

Zauważyłem właśnie, że dużo osób ma wypasione komputery i podłączają monitor przez ten kabel z 2 śrubkami (VGA ?).

O CrossFire pytałem dlatego, ponieważ za kilka lat prawdopodobnie dołożę 2 kartę ATi.

Czy mogę podłączyć 2 różne modele obsługujące CF i jak to się podzieli ? Mocniejsza karta będzie miała wyświetlać np. 70 % obrazu,

a ta słabsza 30% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do kabla, to masz po części rację. Część osób korzysta z VGA i faktycznie tracą na tym co nieco,bo jest to złącze analogowe. Ale inni (w tym ja) korzysta z DVI, które jest złączem cyfrowym i nie ustępuje HDMI.

Co do łączenia kart ATI przypadku CF to nie działa w ten sposób. Zawsze parametrami karta mocniejsza dostosowuje się do słabszej.

Tabelę łączenia kart masz tutaj (oczywiście jest nieaktualna, bo AMD trochę jej nie aktualizowało):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I częściej będzie to poniżej 200%, zazwyczaj będzie to koło 150%-175% przyrostu mocy. Do zwykłego monitora nie warto bawić się w hdmi, o dvi i hdmi to niemal ten sam standard za wyjątkiem hdmi 1.3. Różnica polega głównie na tym, że hdmi oprócz obrazu może również przesyłać dźwięk oraz HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) czyli protokuł ochrony praw, jeśli film na Blu-ray'u zarząda, aby urządzenie odbierające obsługiwało ten standard to urządzenie wysyłające musi sprawdzić o to zapytać, jeśli odpowiedź będzie negatywna automatycznie jakość przesyłanego materiału jest degradowana do jakości DVD. Dotyczy to zarówno telewizorów jak i projektorów i urządzeń nagrywających np. na dysk twardy. Jest to zabezpieczenie przed kopiowaniem materiału w jakości HD. Ponad to DVI to standard otwarty, a hdmi licencjonowany.

Standard HDMI 1.3 różni się głównie parametrami przesyłu obrazu i dźwięku (wyższa szybkość transmiji), wyższą rozdzielczością( do 2560x1600 przy odświeżaniu 75 Hz 24 bit) i większa paleta barw (48 bit przy rozdzielczości 1920x1200 i odświeżaniu 60 Hz). Moim zdaniem i tak 48 bitowy kolor to sztuka dla sztuki, bo i tak ludzkie oko nie zauważy różnicy, już przy 16 milionach kolorów ciężko dostrzec różnicę, a 48 bit to 16 milionów do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Procka w późniejszym czasie chcę podkręcić (tak do 3.8 gHz) w końcu Black Edition to grzech tego nie zrobić. :D

Kartę graficznej nie chcę podkręcać bo widziałem przypadek, że nawet przez oprogramowanie producenta spaliła się grafika przy minimalnym podkręceniu.

Jeżeli będzie potrzeba to zasilacz kupi się mocniejszy - ale póki co czekam na telefon bo dzisiaj albo jutro komputerek ma być do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może i chłodzenie wyrobi, ale i tak polecam zmienić, bo jest strasznie głośne, przy niskich obrotach jest ok, ale jak się obciąży proca i wiatrak zacznie się kręcić z prędkością 7000RPM[sic!] to zbyt komfortowe to nie jest. Poza tym ma tendencję do długiego schodzenia z obrotów, więc nawet po paru minutach dalej go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Komputerek dotarł i super się sprawuje. :lol:

Wentylatory słychać troszkę głośniej podczas uruchamiania komputera - ale podczas normalnej pracy prawie w ogóle ich nie słychać. Nie instalowałem jeszcze gier, bo za bardzo czasu nie było.

Zainstalowałem Windows 7, bo czytałem że XP nie potrafi dobrze wykorzystać wielu rdzeni.

Sterowniki zainstalowały się bez żadnych problemów.

Nie jestem przyzwyczajony do 'siódemki' ale to kwestia czasu :P

dziękuję bardzo za pomoc i temat do zamknięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...