Skocz do zawartości

Informacje na temat forum


vhesss

Recommended Posts

Witam serdecznie !

Słuchajcie, jest ktoś kto zna się na tematyce forum ?

Potrzebuje kilku cennych informacji, za które bóg pobogosławi :D

Jak to jest z tym forum ...

ja musze sam zrobić te wyglądy ramek, tło, czcionka itp ?

ile mogę mieć np tematów zalozoznych na forum, ile uzytkownikow moze byc online czy beda lagi ?

gdzie sie to wszytsko robi, np banuje, dodaje obrazek w naglowku bloga itp ?

czy moge sciagnac jakies gotowe wyglady forum, i np jak wyglad ma tematy TELEFON, KOMPUTER to moge w latwy sposob

zmienic na TELEFONIKI, KOMPUTERKI PC ?

ile kosztuje takie forum ? takie dobre jakies gdzie duzo moge miec tematow ?

czy reklama na forum daje duzy zarobek ?

jesli ktoś mnie nakieruje, i odpowie plnnie na te pytania jestem w stanie zadoscuczynic tego uzytkownika.

wielkie dzieki, czekam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak chcesz się wypłacić za takie cenne porady?

A na serio - nie masz startu. Forum na którym teraz napisałeś to kawał pięknej lecz bolesnej historii, pełnej wydatków i batalii z pozycjonowaniem. Na dłuższą metę nie nadasz pozycji sam.

Podstawa rentownego forum - domena .pl czyli wykupiony pakiet na hostingu jakimś.

Skórek jest pełno - od darmowego i ciężkiego phpBB by Przemo po SMF 2.0 w wersji RC. 4 o ile dobrze pamiętam.

Zarobki z reklamy...na forum są mniejsze. Jak będziesz miał wysoką pozycję to możesz w AdTaily wejść i zarabiać grosze za dzienne wyświetlenie na twoim forum.

Chyba, że naprawdę szałowo podziałasz i będziesz mógł narzucić kosmiczną cenę - wtedy będzie kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak to jest z tym forum ...

ja musze sam zrobić te wyglądy ramek, tło, czcionka itp ?

Nie, większość skryptów jest darmowa i w pełni funkcjonalna od momentu zainstalowania. Ale jak chcesz je zmodyfikować lub dodać opcję to czasami łatwo nie jest.

ile mogę mieć np tematów zalozoznych na forum, ile uzytkownikow moze byc online czy beda lagi ?

Nie ma takich ograniczeń - wszystko zależy tylko od pojemności bazy danych (i ilości miejsca którym dysponujesz na koncie hostingowym.

gdzie sie to wszytsko robi, np banuje, dodaje obrazek w naglowku bloga itp ?

Zależy od skryptu - w niektórych trzeba modyfikować ręcznie pliki z konfiguracją, w innych to kwestia odhaczenia kilku opcji na forum.

czy moge sciagnac jakies gotowe wyglady forum, i np jak wyglad ma tematy TELEFON, KOMPUTER to moge w latwy sposob

zmienic na TELEFONIKI, KOMPUTERKI PC ?

oczywiście - ale warunek jest taki, że musi to być kompatybilne ze skryptem forum, no i najładniejsze są płatne

ile kosztuje takie forum ? takie dobre jakies gdzie duzo moge miec tematow ?

czy reklama na forum daje duzy zarobek ?

Na początku koszt forum to koszt utrzymania domeny + koszt utrzymania hostingu. Z czasem dochodzi pozycjonowanie i inne podobne rzeczy które zwiększają wydatki miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O kurcze, aż takich odpowiedzi to sie nie spoedziewałem.

Forum naprawde na duzym poziomie, wielki plus.

Dziękuje Wam za bardzo szczegółowe informacje z których naprawde wiele skorzystam.

Wiem że administrator jest wyrozumiały, i nie będzue zbyt surowy dla mnie, jeśli pozwolę sobie w tym temacie korespondować zadajac pytania które mnie nurtują i wynikawszy z odpowiedzi userów.

A więc tak ... żeby przystąpić do założenia forum, i mam na mysli tutaj nie darmowe fora, tylko już pożądnie i na poważnie zaiwestować w forum, a potem co jakiś czas regulować i przedłużać dziłalność forum.

Więc musze pierw ściągnąć ten program XAMPP czy Webserwer ?

Potem znależć w internecie jakiś szablon forum ?

Czy pierw ta domena www.nazwa.pl i tam jak kupie tą domene to bede miał w panelu admina opcję przykladowo '' WRZUĆ COŚ '' i wrzucam ten szablon który ściągnąłem z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Xampp'a czy Webserwer to instalujesz lokalnie. Musisz wykupić jakiś hosting, bo na domowym komputerze to nie dasz rady, poza tym widać, że masz braki w podstawowej wiedzy więc pewnie byś nawet poprawnie Apacha nie potrafił skonfigurować.

Jak chcesz znaleźć skrypt forum to wpisz w google "darmowy skrypt forum" i coś sobie wybierz.

Na serwer wrzucasz skrypt za pomocą ftp, musisz sobie ściągnąć jakiegoś klienta ftp, np. free commandera.

Ogólnie mam wrażenie jakbyś był trzynastolatkiem, który myśli, że w Internecie można łatwo i szybko zarobić sporo kasy. Wnioskuje po sposobie pisania i założonych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie, nie jest tak.

Chce się rozwinąć w tematyce tej, dlatego poszukuje jakiś cennych wskazówek.

Chyba od tego forum jest prawda ?

Ty napewno nie wiedziales wszytskiego od zaraz ...

Dlatego chce wiedziec, jak to wszytsko php wrzucic np na Webserw i sobie lokalnie patrzec i sie bawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...