Skocz do zawartości

BFG 8800GT OC2, a zasilacz


Fox

Recommended Posts

Witam!

Zakupilem karte graficzna BFG 8800GT OC2 z chlodzeniem arctic cooling nv 5.

Polecono mi do niego zasilacz fortrona 350w (mialem codegena 400w) i po podlaczeniu karty po prostu zasilacz nie chce odpalic, jest charakteystyczne "tyk" i nic wiecej, dopiero po wylaczeniu zasilania i ponownym wlaczeniu mozna zaobserwowac ten sam efekt. Do karty potrzebne dodatkowe zasilanie PCI-E 6 pinowe, ktore zapewnilem z dwoch molexow.

Moja specyfikacja to:

Procesor: Dual Core 1,8 GHZ E2160

Zasilacz: Fortron 350w

Plyta glowna: Asusa P5GC-MX/S

Czy ten zasilacz bedzie za slaby? Bo hd4550 mi uciaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Za słaby? To mało powiedziane. W ogóle kto Ci polecił taki badziew? Forton 350W? Lepiej więcej jego rad nie słuchaj. Radeon HD4550 ma TDP na poziomie 25W, natomiast 8800GT to 105W na start. Biorąc pod uwagę, że zapewne ten zasilacz nie ma linii zasilającej grafikę i korzystasz z przejściówki z złącza molex to zdecydowanie brakuje mu Amperów na linii +12V, a o zapasie mocy już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzis testowalem na nowym zestawie, zasilacz be quiet! 530W, wszystko bez problemu ruszylo, tylko ze tam z zasilacza jest bezposrednio pci-e, a ja musze stosowac przejsciowke. Ten co mi polecal mowil, ze ten zasilacz fortron wystarczy. Wiec albo mam przejsciowke zjebana, chociaz byla nowa, albo zasilacz jest o dupe roztrzas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chyba nie przeczytałeś dokładnie mojej odpowiedzi:

Biorąc pod uwagę, że zapewne ten zasilacz nie ma linii zasilającej grafikę i korzystasz z przejściówki z złącza molex to zdecydowanie brakuje mu Amperów na linii +12V, a o zapasie mocy już nie wspomnę.

Zdecydowanie lepszy zasilacz to podstawa to raz a dwa z większą mocą. Gdybyś jednak upierał się przy Fortonie to przynajmniej 500W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko ok, tylko czemu forumowy pomocnik sprzetu i oprogramowania ktory zdobyl helpera roku doradzil mi takkie gowno do tej karty?

Obiecywal ze bedzie smigac, a tu niemila niespodzianka. Zasilacz 70zl, do tego przysylka 20zl, odsylka tez kolo tego i jestem 40 zloty do tylu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz...wszystko zależy od forum :) Na jednym helperem zostaje się po zainstalowaniu Windowsa XP bez Service Packa a na drugim się nim po prostu jest, bo ma się smykałkę :)

Tak czy siak - zapraszamy do nas na dłużej. Sprowadź kolegów, pytajcie, piszcie i udzielajcie się. U nas nikt nie musi aspirować na helpera roku bowiem każdy nim po prostu jest :)

Co do zasilaczy - Chieftec, BeQuiet. Możesz pokusić się o Seasonic bo dobre zasiłki zaczęli robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko ok, tylko czemu forumowy pomocnik sprzetu i oprogramowania ktory zdobyl helpera roku doradzil mi takkie gowno do tej karty?

Obiecywal ze bedzie smigac, a tu niemila niespodzianka. Zasilacz 70zl, do tego przysylka 20zl, odsylka tez kolo tego i jestem 40 zloty do tylu..

Poniekąd sporo jest osób w necie które doradzają i faktycznie jest to dziwne, że helper roku doradził Ci nie dość, że zmianę na słabszy zasilacz, to jeszcze Fortona. Nie będę go oceniał, bo nie znam jego dorobku, ale wydaje mi się, że był to tytuł na wyrost. (możesz podać linka do tamtego tematu?)

My na ogół doradzamy zasilacze:

1) markowe

2) powyżej 450W

Daje to gwarancję, że jak zasilacz ma moc 450W i jest markowy to da ok 410W i to wystarczy w większości wypadków. Natomiast w przypadku firm typu Forton, ModeCom itp. 500W zasilacz potrafi nieraz być słabszy od zasilacza 400W (ale markowego) i dlatego lepiej nie oszczędzać na tym elemencie. W tym wypadku jest prawie jak z samochodem, a zasilacz robi za silnik - możliwości działania sprzętu zależą w 100% od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Poniekąd sporo jest osób w necie które doradzają i faktycznie jest to dziwne, że helper roku doradził Ci nie dość, że zmianę na słabszy zasilacz, to jeszcze Fortona. Nie będę go oceniał, bo nie znam jego dorobku, ale wydaje mi się, że był to tytuł na wyrost. (możesz podać linka do tamtego tematu?)

My na ogół doradzamy zasilacze:

1) markowe

2) powyżej 450W

Daje to gwarancję, że jak zasilacz ma moc 450W i jest markowy to da ok 410W i to wystarczy w większości wypadków. Natomiast w przypadku firm typu Forton, ModeCom itp. 500W zasilacz potrafi nieraz być słabszy od zasilacza 400W (ale markowego) i dlatego lepiej nie oszczędzać na tym elemencie. W tym wypadku jest prawie jak z samochodem, a zasilacz robi za silnik - możliwości działania sprzętu zależą w 100% od niego.

Jak chcesz to chodzi o ten temat:

http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?383072-Karta-graficzna-i-dzwiekowa-pomocy

Zalozycielem jestem ja, a doradca to ten Kaju. Duzo rozmawialismy na pw, pytalem wielokrotnie czy zasilacz pociagnie, odpowiedzial ze da rade. ;f

@edit:

Moglem od razu pojsc na profesjonalne forum, wasze na przyklad, a nie teraz spinac sie o kase ;f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Faktycznie koleś dostał tytuł pomocnika roku w 2008, 2009(2 miejsce) i w 2010....

Ale dziwne to, bo sam fakt, że polecił Ci zasilacz bez linii zasilającej grafikę jest co najmniej... nieprzemyślane? Nie wnikam. Cieszymy się, że wzbudzamy zaufanie :)

A moglbys mi jeszcze doradzic co mam zrobic. Bo specjalnie na obecna chwile nie mam funduszy jakis i chce jak najwiecej odzyskac z tego zasilacza.

Wiec nie wiem - sprobowac odeslac to im czy moze sprobowac sprzedac komus z otoczenia.

Bo tez przejebany ten zasilacz - wszystko z molexow trzeba kombinowac, przejsciowki i inne chuje muje.

I w podsumowaniu to napewno wina zasilacza, ze w ogole mi nie chce go odpalic? Bo slyszalem na innym forum, ze powinien chociaz ruszyc kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powinien ruszyć - to prawda. Możesz zawsze spróbować odpiąć dyski twarde i napęd optyczny oraz napęd dyskietek i spróbować odpalić kompa z podłączonym zasilaniem tylko do płyty głównej, proca i grafiki.

Zrobilem tak i uslyszalem tylko takie pyk jak wczesniej i tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A pytałeś w sklepie o zwrot? Czasami przyjmują i kasę zwracają po uprzednim sprawdzeniu że z zasilaczem jest wszystko okej. Ewentualnie allegro i próbuj go puścić jako nowy. Albo pojedź i wsadź mu w tyłek to co Ci polecił, chociaż zyskasz na tym tylko satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A pytałeś w sklepie o zwrot? Czasami przyjmują i kasę zwracają po uprzednim sprawdzeniu że z zasilaczem jest wszystko okej. Ewentualnie allegro i próbuj go puścić jako nowy. Albo pojedź i wsadź mu w tyłek to co Ci polecił, chociaż zyskasz na tym tylko satysfakcję.

Ogolnie to by bylo ok, ale chodzi o koszty wyslania - za przyslke zaplacilem 20 zl, odesle i znowu z 15 zl to wiesz.. ;D

Tez wyczytalem ze sa dwa rodzaje przejsciowek 2x molex na pcie - jedne maja dwa kable zolte inne trzy. Ja posiadam egzemplarz z dwoma, ale zauwazylem na allegro:

http://allegro.pl/adapter-zasilania-z-2x-molex-na-pci-express-6pin-i1398356096.html

bo ja mam cos takiego:

http://allegro.pl/5x-molex-x2-pci-e-6pin-i1391298450.html

Pisali, ze niektore karty potrzebuja takich, inne drugich.

Moze o to chodzi tez? ;D

@down:

Nie mam zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...