Skocz do zawartości

Intel Celeron i Windows 7


MisterAdam

Recommended Posts

Siemka! Mam pytanie, czy na moim sprzęcie system Windows 7 będzie działał stabilnie i w miarę szybko i odpalę gry, które wcześniej odpalałem na Windows XP na identycznym sprzęcie???

Płyta główna: Gigabyte GA-8I848P-G

Ram: 1gb DDR2

Procesor: Intel Celeron 2.4Ghz podkręcony na 3.0Ghz z socketem 478

PS.Moja płyta obsługuje procesor Intel Pentium 4 3.4Ghz. Czy dzięki tej wymianie Windows XP lub 7 będzie działał szybciej i czy wymiana z Celerona na Pentium jest opłacalna? I tak zamierzam podkręcić Pentiuma do 3.9 - 4.0Ghz. Czy w wydajności Pentium jest znacznie lepszy od Celerona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do instalacji Windows 7 to nie ma mowy, bo ten system tnie nawet na pierwszych dwurdzeniowych procesorach Intela.

Co do Pentium to jest to zdecydowanie lepszy procesor niż Celeron i jego wymiana jest zawsze opłacalna, ale w żaden sposób nie polepszy to Komputera na tyle, aby Windows 7 chodził przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu nie chodzi o samo "działanie". Ralliart (jak i ja zresztą) ma słuszne wątpliwości czy sam Windows 7 ruszy na twoim sprzęcie.

Wyobraź sobie sytuację, że odpalasz 7kę, ona obciąża do 500 MB RAMu. Więc zostaje Ci tylko pój GB na wszystkie podręczne dane aplikacji. Jak to ogarniesz?

Druga sprawa - gry. To, że coś chodziło na XP szybko, wcale nie oznacza że 7ka poprawi jakość. Wręcz przeciwnie - mogą pojawić się problemy z instalacją i nie tylko.

Krótko mówiąc - odpuść sobie. O wiele więcej zrobisz instalując jakiegoś Linuksa i ucząc się jego działania od podstaw.

Co do wymiany na Pentiuma 4 - yes ofc! byle tylko z HT. I dowal komputerowi jeszcze 1 GB RAMu.

Swoją drogą - mam wątpliwości czy uda Ci się odpalić go na stabilnych 4 GHz'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...