Skocz do zawartości

Błąd podczas aktualizacji biosu


Recommended Posts

Witam serdecznie :]

Ostatnio natchnęło mnie, abym zaktualizował biosa do nowszej wersji (PHOENIX) lecz podczas aktualizacji komputer się zaciął :( Poźniej program aktualizacyjny się wyłączył i nie mogłem ruszyć myszką, klawiatura nie działała, później się zrestartował. No i proszę... czarny ekran. Nic poza tym. Ciągle próbuję tą metodą:

Robie wszystko przez pendrive. 1. Formatuję. 2. Włączam WINCRIS 3. Gdy juz się zakończy wszystko w WINCRIS zamieniam tamten BIOS.WHP na ten ściągnięty ze strony Acera (Zamieniłem JALB101.WHP na BIOS.WHP) 4. Odłączam zasilacz i wyjmuję baterię. 5. Podłączam pendrive. 6. FN + ESC (trzymam ok. kilka minut po włączaniu) 7. Podłączam zasilacz (widać jak kolor lampeczki zmienia się na różowy/fioletowy na chwilkę) 8. Włączam laptopa. 9. Słyszę dźwiek włączania się dysku twardego i wentylatów (najwyższe obroty). 10. I czekam, na pendrivie wyświetla się komputer i strzałka do tego urządzenia (pendrive), takie cos wyświetla mi się jak przeprowadzam jakieś operacje na pendrive (np. kopiowanie etc.) 11. Laptop tak zostaje i wcale się nie wyłącza po pięciu minutach... Co mogę zrobić? Co robię źle? Nie chcę oddawać tego do serwisu... Wyczytałem, że jest jakiś przełącznik pod klawiaturą (aby sflashować biosa) ale nie ryzykuje ponieważ nie wiem, czy jest on w moim modelu. Czy jest możliwość przywracania biosu przez kartę pamięci (memory stick pro duo 2 gb)?

Laptop Acer Aspire 5530

Bios Phoenix

Dysk twardy AMD Athlon

Płyta główna (nie wiem jaka xd)

Zaznaczam, że nie działa mi napęd na płyty po wcześniejszej awarii + brak stacji dyskietek. Jeżeli będę musiał to załatwię sobie zewnętrzną stację dyskietek i naped :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...