Skocz do zawartości

system CMS


komputer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Zależy co kto lubi. Na pewno wygoda.

Zastanawiam się tylko, czy twoje pytanie nie powinno brzmieć: "Który CMS uważacie za najlepszy?".

teraz już tak:)

dzięki za odpowiedź.

nie wiedziałem, czy do portalu jest najlepszy cms, czy co?

ale myślę teraz o tym Joomla, co sądzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jest bardzo prosty i daje dużo możliwości. Zresztą zajrzyj na ich oficjalne polskie forum, obejrzyj kilka stron które ktoś w nim zrobił.

Wszystko zależy od tego co tak naprawdę chcesz robić. Jeżeli to tylko ładnie wyglądająca treść, na której nie planujesz zarabiać - jest jeszcze WordPress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A kto powiedział, że na Wordpress'ie nie można zrobić strony która będzie zarabiać? Od skryptu dużo ważniejsza jest zawartość strony. Przede wszystkim Wordpress nie jet tworzony z myślą o stronach, a raczej o blogach, co prawda da się zrobić też strony na nim, zwłaszcza jak się doinstaluje wtyczki, ale jednak główne przeznaczenie to blogi (na których można całkiem nieźle zarabiać, jak ktoś dobrze je prowadzi). Oprócz joomli jest jeszcze php-fushion, ale on chyba stracił trochę na popularności, ponad to jest jeszcze Drupal, bardziej zaawansowany od joomli, ale za to wymaga większej wiedzy.

Ale przy naprawdę dużych portalach stosuje się jednak autorskie rozwiązania, bo dają one większą swobodę w modyfikacji i optymalizacji kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A kto powiedział, że na Wordpress'ie nie można zrobić strony która będzie zarabiać? Od skryptu dużo ważniejsza jest zawartość strony. Przede wszystkim Wordpress nie jet tworzony z myślą o stronach, a raczej o blogach, co prawda da się zrobić też strony na nim, zwłaszcza jak się doinstaluje wtyczki, ale jednak główne przeznaczenie to blogi (na których można całkiem nieźle zarabiać, jak ktoś dobrze je prowadzi). Oprócz joomli jest jeszcze php-fushion, ale on chyba stracił trochę na popularności, ponad to jest jeszcze Drupal, bardziej zaawansowany od joomli, ale za to wymaga większej wiedzy.

Ale przy naprawdę dużych portalach stosuje się jednak autorskie rozwiązania, bo dają one większą swobodę w modyfikacji i optymalizacji kodu.

właśnie, dzięki za sensowną odpowiedź.

jeśli nie znam się na rzeczy, a potrzebuje czegoś bardziej rozbudowanego od bloga(stworzonego na wordpress), a nie znam się na d. i j. to najlepiej zlecic to aby miec własny cms pod stronę. Chyba jednak tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy jak bardzo specyficzny ma być to portal, np. zrobienie porównywarki cen na joomli pewnie byłoby możliwe, ale elastyczność takiego rozwiązania byłaby mała, i wymagała by sporej wiedzy na temat budowy samego cms'a, aby dopisać odpowiednie komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy jak bardzo specyficzny ma być to portal, np. zrobienie porównywarki cen na joomli pewnie byłoby możliwe, ale elastyczność takiego rozwiązania byłaby mała, i wymagała by sporej wiedzy na temat budowy samego cms'a, aby dopisać odpowiednie komponenty.

założyłem firmę fotograficzną, potrzebuję małej, reklamującej firmę stronę, może później portal związany z fotografią... powierzając firmie stworzenie takiego cmsa autorskiego, na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To zależy od firmy...

Ta którą ja znam osobiście bardzo dba o kontakt z klientem, tj. kierownicy projektów dzwonią i pytają, proponują, jeżdżą i przedstawiają co już mają zrobione.

Od siebie dodam, że mi się podobają strony gdzie więcej ogląda się bez przewijania w dół, czyli taka ilość pod stron, która za pomocą jakiś fajnych strzałek pozwala przeskakiwać płynnie między nimi.

To nic innego jak pewna identyfikacja w sieci, domyślam się że będziesz dodawał adres na wizytówkach. Chyba, że masz też klientów z internetu i potrzebujesz stronę pozycjonować. Btw, skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W zasadzie przy takiej stronie wordpress lub joomla odpowiednio skonfigurowane też by dały radę. Najlepiej przejrzyj ich realizacje i zobacz czy odpowiadają Ci ich prace, odwiedź strony, które stworzyli, żeby ocenić funkcjonalność od strony użytkownika. Najlepiej mieć już gotowy pomysł na stronę (np. w oparciu o inne strony z branży i nie tylko). A co byś chciał mieć na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To zależy od firmy...

Ta którą ja znam osobiście bardzo dba o kontakt z klientem, tj. kierownicy projektów dzwonią i pytają, proponują, jeżdżą i przedstawiają co już mają zrobione.

Od siebie dodam, że mi się podobają strony gdzie więcej ogląda się bez przewijania w dół, czyli taka ilość pod stron, która za pomocą jakiś fajnych strzałek pozwala przeskakiwać płynnie między nimi.

To nic innego jak pewna identyfikacja w sieci, domyślam się że będziesz dodawał adres na wizytówkach. Chyba, że masz też klientów z internetu i potrzebujesz stronę pozycjonować. Btw, skąd jesteś?

jestem z krakowa. możesz mi podać nazwę tej agencji, poszukam ich oferty.

aha! potrzebuję pozycjonowania strony, oczywiście. chciałbym przede wszystkim reklamować się w internecie, to chyba najlepszy sposób na klienta? też osobiście wolę stronę przez przewijania. chce jasną i klarowną stronę, w której jest dużo odnośników i zawsze możliwość powrotu do strony głównej.

W zasadzie przy takiej stronie wordpress lub joomla odpowiednio skonfigurowane też by dały radę. Najlepiej przejrzyj ich realizacje i zobacz czy odpowiadają Ci ich prace, odwiedź strony, które stworzyli, żeby ocenić funkcjonalność od strony użytkownika. Najlepiej mieć już gotowy pomysł na stronę (np. w oparciu o inne strony z branży i nie tylko). A co byś chciał mieć na stronie?

mógłbyś przejrzeć ofertę agencji 3px?

to coś, co znalazłam. myślę, że powinna być spoko...co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...