Skocz do zawartości

poszerzenie ekranu


Tribal

Recommended Posts

witam

Mój problem jest następujący:

od tygodnia mój stary monitor - kineskop wyświetla rozszerzony obraz. Próbowałem zmieniać szerokość obrazu w osd lecz nic to nie pomogło. poza poszerzeniem lewa i prawa strona jest wygięta w łuk. Czy ta usterka jest spowodowana przez monitor czy kartę graficzną?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A jaką masz ustawioną rozdzielczość?

Jeśli to nie jest wina źle ustawionej rozdzielczości to raczej wina monitora, ale chyba warto zmienić stary kineskopowy monitor na LCD, w końcu to zdrowsze i w dodatku ekonomiczniejsze, a ceny monitorów mocno spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To co napisałeś o wygięciu krawędzi w łuk pozwala domniemać, że dni Twojego monitora są policzone. O ile oczywiście nie ma problemów z samą rozdzielczością to ekran niewiele już pociągnie. Najprawdopodobniej problem z lampą. Widziałem już raz taką awarię i nie ma od niej odwrotu. Oczywiście możesz spróbować w jakimś serwisie TV - bo może to być wina jakiegoś kondensatora/rezystora, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szczerze? Za tą cenę brać i nie wybrzydzać. Parametry w sam raz, 19", Samsung i podświetlenie LED. Bardzo fajny monitorek.

Na początku miałem co do niego wątpliwości. W sieci nie było o nim żadnej mowy ze strony kupujących.

jestem Ciekaw czy ta rozdzielczość 1440x900 nie będzie robiła mi problemu. tzn. małe ikony i takie tam. A kontrast MegaDcr ile wynosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam monitor z taką rozdzielczością w pracy. Wymieniłem go za monitor 4:3 1208x1024. Na początku wydawał mi się trochę spłaszczony, ale po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do nowej rozdzielczości. Na plus zasługuje szerokość (1440px). Ikony są takie same - w końcu dopasowują się do rozdzielczości (ale mieści się mniej w kolumnach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...