Skocz do zawartości

Polaczenie 2 laptopow - Local Only


1ucek

Recommended Posts

Witam

Do polaczenia sie z internetem uzywam nastepujacego modemu

HUAWEI Mobile Connect Model:E180 z sieci komorkowej "3".

Od dluzszego juz czasu, nie moge rozwiazac problemu polaczenia

dwoch laptopow siecia wireless (badz po lanie, przez kabel ethernet).

Mianowicie polaczenie pomiedzy tymi laptopami zostaje w statusie "Local Only",

mimo iz polaczenie modemowe ma uaktywniona opcje "Allow other nethwork

users to connect through this computer's Internet connection".

Nie jestem zbyt obeznany jesli chodzi o komputery ani polaczenia pomiedzy nimi etc.

Probowalem utworzyc siec ad-hoc otrzymujac wlasnie taki efect - local only

Pozdrawiam serdecznie w oczekiwaniu na pomoc.

http://img502.imageshack.us/img502/3618/localonly.jpg

ps. oba laptopy chodza pod vista - jesli niezbedne sa jeszcze jakies informacje na temat mojego sprzetu, prosze pytac - podziele sie wszystkim co uda mi sie rozszyfrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli udostępniając łącze z jednego na drugi masz internet wtedy i tylko wtedy gdy ten główny jest uruchomiony. Nie lepiej zatem zainwestować w router obsługujący taką formę połączenia? Będzie szybciej i stale.

Odnośnie twojego problemu:

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

Program powinien załatwić sprawę. Ewentualnie poszukaj opcji w Centrum Sieci i udostępniania, dotyczącej zgody na udostępnianie tego połączenia internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli udostępniając łącze z jednego na drugi masz internet wtedy i tylko wtedy gdy ten główny jest uruchomiony.

nie, tak nie jest. a chce to osiagnac ;p

Nie lepiej zatem zainwestować w router obsługujący taką formę połączenia? Będzie szybciej i stale.

nie chce w nic inwestowac - bo wiem ze takie polaczenie jest mozliwe ( kiedys probowalem z lapkiem kumpla )

Odnośnie twojego problemu:

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

Program powinien załatwić sprawę.

jak nadmienilem wczesniej uzywam visty, na obu lapkach

Ewentualnie poszukaj opcji w Centrum Sieci i udostępniania, dotyczącej zgody na udostępnianie tego połączenia internetowego.

zgoda na udostepnianie polaczenia internetowego moze byc aktywna jedynie przy jednym polaczeniu na raz, ani przy polaczeniu modemowym (z internetem) ani podczas zaznaczania tej opcji przy polaczeniu lokalnym - nie dalo to pozadanych efektow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

zgoda na udostepnianie polaczenia internetowego moze byc aktywna jedynie przy jednym polaczeniu na raz, ani przy polaczeniu modemowym (z internetem) ani podczas zaznaczania tej opcji przy polaczeniu lokalnym - nie dalo to pozadanych efektow

ktorej czesci nie zrozumiales wysylajac mi link do strony windy ?

Kabel krosowany, pamiętaj.

bardziej zalezaloby mi na polaczeniu lapkow przez wireless z uwagi na to iz sa rozrzucone po mieszkaniu

- co nie zmienia faktu iz tej opcji tez probowalem z identycznym rezultatem

laptopy widza sie nawzajem lecz polaczenie utworzone pomiedzy nimi jest zawsze w statusie Local Only :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przez wireless musisz wybrać połączenie ad-hoc, przede wszystkim na komputerze który ma łączyć się za pośrednictwem innego komputera musisz ustawić bramę podsieci we właściwościach połączenia protokołu tcp/ip i adresy serwerów DNS, albo zainstalować serwer dhcp na laptopie z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...