Skocz do zawartości

Ocena zestawu


demon6601

Recommended Posts

Witam

Nie długo mam zamiar kupić nowy komputer, dlatego proszę was o poradę.

Do wydania mam około 5 tys. zł. Komputer będzie miał główne przeznaczenie do gier.

Oto mój zestaw

Procesor:

Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX

Płyta główna:

Gigabyte X58A-UD3R /intel X58

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

Pamięć RAM:

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

Zasilacz:

Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze

Co myślicie o tym ?

edit

w temacie miało być ocena zestawu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@Topic: fixed ;)

Odnośnie zestawu - zamierzasz wywalić kupę kasy. Co nie zmienia faktu, że zastanawiałbym się nad jakimś Sandy Bridge, który z pewnością ukaże się w sprzedaży po nowym roku. Same testy O/C są porażające - ponad 4 GHz na boxowym chłodzeniu, stabilnie i bez podbijania napięć. Wolę nie myśleć, co to będzie jak zakupi się wydajne chłodzenie do tego. 

O ceny płyt głównych się nie martw - miło zaskoczył mnie AsRock bo ich nadchodzące płytki są naprawdę konkurencyjne (jeżeli wierzyć pierwszemu wrażeniu). 

Grafika niczego sobie, pozostaje tylko czy warto. Zasadnicza różnica to zużycie prądu i...tyle. Niedługo w sprzedaży pojawi się coś pomiędzy 480 a GTX580, zatem będzie ciekawie. Ewentualnie zrób sobie przerwę i zainwestuj w Radka Serii 69xx - myślę, że będzie warto. 

Podobnie z RAMem - o ile dobrze pamiętam, to Intel wydajnie śmiga na Triple Channel, więc pamiątki zamień na jakieś 3x2 GB. 

Na ten moment jest okej, ale mając luźne 5000 złotych w kieszeni pokuszę się o stwierdzenie, że po nowym roku będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak na mój gust za dużo kasy przeznaczyłeś na kartę i reszta konfiguracji sprawia wrażenie doklejonej do karty.

2x2GB ram dla procesora z trzykanałowym kontrolerem to zdecydowana pomyłka. Powinno być 3x2GB. Poza tym 1600 nie da Ci zbyt wielkiej przewagi, bo z doświadczenia wiem, że pamięć 1333 można puścić na 1478Mhz. Nie wiem po co Ci hyperx, bo przy taktowaniu 1600 CL9 to prawie to samo co CL8, a jedynie benchmarki zobaczą różnicę.

Buda jakaś mała. Może i fajnie wygląda, ale jak zapakujesz tam jedną z najdłuższych kart na rynku i Mugena zrobi się ciasno. Ja mam tak z moim Ninja II i Radeonem 5870. Musiałem odwrócić koszyk na dyski żeby mieć porządek w obudowie.

Zasilacz marki pierwsze słyszę. Koniecznie coś o mocy 750W i to markowego. GTX580 to nie przelewki dla zasilacza, musi być zapas biorąc pod uwagę obecność Core i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Seasonic bardzo dobra firma, może mało znana, lecz bardzo dobra. Jeśli potrzeba będzie dużo mocy w znośnej cenie to polecają Chieftec CFT-750-14C.

Ja przy takiej cenie wziąłbym sobie jeszcze większy dysk. Dopłata nie tak duża a mamy 1TB + 32MB cachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...