Skocz do zawartości

brak CD-rom w netbooku


bonsay

Recommended Posts

Napęd optyczny podpinany przez USB albo pamięci masowe typu pendrive, dysk zewnętrzny itd. Pewnie zastanawiasz się jak postawić na nim inny system - musisz zrobić pendrive bootowalny, pamiętając o przestawieniu odpowiedniej opcji w BIOSie (sekcja kolejności Bootowania).

Ewentualnie drugi komputer (z napędem) i spięcie ich kablek krosowanym a następnie przesłanie poprzez tak utworzone połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kabel o którym mówię możesz zrobić sama dysponując zaciskarką do kabli. Zakładam, że nie masz takich zabawek w torebce, więc po pomoc odsyłam do twojego dostawcy internetowego. Ewentualnie zajrzyj do jakiegoś marketu budowlanego, tam mają i końcówki (RJ - 45) i kabel (najtańszy kabel transmisyjny). Jak weźmiesz im schemat krosowania to Ci zacisną na miejscu. Tutaj masz schemat:

Dołączona grafika

Takie zaciśnięcie ustala z góry który komputer jest hostem a który klientem. Druga sprawa to konfiguracja, ale do tego musisz mi podać jakie masz systemy operacyjne na lapku i netbooku. Obstawiam, że Vista/7. Zgadłem?

Jeżeli jednak nie będziesz miała jak zacisnąć kabla odsyłam po gotowy produkt:

http://allegro.pl/kabel-utp-8c-wt-wt-10m-skrosowany-sklep-f-vat-i1284885721.html

Deczko długi ale zostanie Ci na zaś albo odsprzedaż komuś za 5 złotych. 

Zauważyłem, że masz już dwa podobne tematy:

Co z płytkami - jakby Ci to powiedzieć. Ratują Cię obrazy.

Netbook z założenia nie ma być jak laptop, a jak urządzenie do przeglądania internetu. Ma mieć mało zainstalowane i lekko chodzić. Obrazy tworzysz w większości emulatorów nagrywania. Odtwarzasz albo za pomocą tego samego programu albo za pomocą Daemon Tools. 

Odnośnie cracków - temat rzeka, ale musisz udzielić szczegółowych informacji na temat nośnika który posiadasz i z którego dokonywałaś instalacji na laptopie. Bez tego nie pchniemy tematu problemów do przodu. 

Chyba, że masz nadto pieniędzy, lubisz nosić dodatkowe elementy to masz coś takiego:

http://allegro.pl/dvd-rom-slim-zewn-usb-2-0-8x-24x-liteon-nowy-krk-i1322760404.html

Wielkością przypomina dawne discmany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...