Skocz do zawartości

Komputer zacina się przy ładowaniu systemu, płyty bootowalnej...


podgur

Recommended Posts

Witam.

Piszę, ponieważ mam duży problem.

Jakiś czas temu komputer mi się zaciął. Po restarcie zaczął zacinać się przy ładowaniu systemu(windows loading etc.).

Przy włożeniu płyty z windowsem/linux livecd tak samo się zacina, w trakcie ładowania. Oddałem do serwisu i siwterdzili że to płyta główna - odesłałem ją do producenta, po czym stwierdzili że płyta jest sprawna...

Dziś sformatowałem u kolegi jeden z dwóch dysków(ten bez OS), i próbowałem tylko z jednym dyskiem wgrać system - nie powiodło się(ten sam problem z ładowaniem plików - trach zacinka)...

Konfiguracja:

HDD samsun 500gb 16mb cache SATA II

Power Color Radeon HD4890 1024MB

AsRock A780GHX/128M/amd 780G

Ocz stealthXStream 600W

AMD Phenom II X4 920 quad-core

DVDR pionner DVR-215BK Sata

DDR2 2x1GB PC5300 667 MHz Kingstone

dyskII(systemowy) seagate Barracuda 7200 160 GB 8MB

Co robiłem już?

-Reset Biosa

-Formatowanie dysku

-Płyta wysłana - działająca

-Podociskanie kable itd.

-Sprawdzanie kondensatorów

-Poodłączanie na przemian dysków,Ramu,odłączeniue do testu grafiki i napędu.

Macie Panowie jakiś pomysł?

Za odpowiedzi dziękuje:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czekaj bo nie za bardzo zrozumiałem twoją odpowiedź... możesz napisać dokładnie co się zacina i co udało ci się zrobić?

Zacina się pasek przy ładowaniu plików systemowych/płyty itd. i tak zostaje. Nic się nie resetuje, nie ma bsod'a itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pamięć abo procesor. Więcej nie wymyślisz na tą chwilę.

Próbowałeś już na innych kościach ram?

Próbowałem, lecz nie zauważyłem że mają taktowanie 400 MHz (płyta obsluguje od 533MHz ;x)

Muszę załatwić sobie inną kość i sprawdzić ; o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Coś tu nie gra...

http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR2

Serio są 400 MHz DDR 2? :o A myślałem, że cała zabawa zaczyna się od 533 albo 667 MHz. 

Podaj model tamtych RAMów co przyniosłeś, tak z ciekawości pytam. 

A nie działo się nic szczególnego w twoim otoczeniu bezpośrednio przed pojawieniem się problemów? Jakieś pioruny, podkręcenia, komunikaty o błędach itd? 

Zajrzyj też do BIOSu czy aby na pewno wszystko wygląda tak jak należy. Wygląda mi to na problem z płytą główną. Mimo wszystko sprawdzaj z innymi elementami co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oddałem do serwisu(poddałem się z braku komponentów do testowania). Dziś z nimi rozmawiałem i mówią że to raczej procesor, włożą inny i sprawdzą. teraz tylko, jeżeli się potwierdzi to wysłać do gwaranta;/ się naczekam na sprawny komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...