Jump to content

Poszukuję wierzy stereo 2.0 lub zestawu głośników 2.1 do gier, filmów, muzyki. Około 600zł.


KiwiCieZadziwi

Recommended Posts

Dzień dobry. Potrzebuję wsparcia informacyjnego w rozeznaniu się w producentach i modelach by wybrać dla siebie fajne urządzenie. Będzie odtwarzać dźwięk z gier, filmów oraz muzyki z komputera i nie będą potrzebne żadne ajpody, wewnętrzne hdd, dziesięć talezy na płyty, odtwarzanie obrazu, mikrofon, kasety, szuflowanie, łączenie z bluetoth. Nie jestem pewien czy powinienem nabyć wierzę czy zestaw ponieważ nie mam orientacji w różnicach ani korzyściach, które oferują. Na oku mam sven 2.1 jako, że jest zbliżony do moich potrzeb jednak szukam jaśniejszego ubarwienia. Pod względem kolorystycznym skłaniam się w kierunku czegoś w gatunku Blaupunkt MS16BT lub Panasonic SC-UX100, a stylistycznym w kierunku Dual MP 301. Chciałbym poprosić o podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami oraz naświetlenie mi , które urządzenie odpowiada moim wymogom. Będę wdzięczny za każdą praktyczną pomoc.

 

 

1. Preferowanie srebrny, błękitny, fioletowy lub szary kolor. Tak sobie wymarzyłem. Wolałbym, aby nie był to czerwony czy czarny ponieważ uważam je za bezstylowe, bezpłciowe i depresyjne.
2. Regulacja nagłośnienia w pokrętle. Wszyscy wiedzą, że to jest najwygodniejszy i najsprawniejszy sposób kontroli dźwięku. W żadnym wypadku nie małymi przyciskami.
3. Łączący się z komputerem kablem audio lub usb bez zdalnego wykrywania urządzeń. Pilot do kontroli nie jest konieczny. Sprzęt nie musi być autonomiczny w żadnej funkcji ponieważ ma służyć odtwarzaniu z komputera. Jeżeli jednak będzie posiadał wejście na pendrive to spoko.
4. Radio nie jest konieczne. Transmisje tajnych rządowych przekrętów finansowych i tak odbieram przez plombę w zębie.
5. Bardzo ważne -> Zapamiętane ustawienia po wyłączeniu, domyślnie zawsze aktywne lub przynajmniej błyskawiczna możliwość ich przywrócenia. W mojej pierwszej wierzy po wyjęciu wtyki z gniazda i ponownym włączeniu wystarczyło nacisnąć dwa przyciski by aktywować wszystko czego potrzebowałem - pierwszy przycisk włączał wierzę, drugi opcjonalnie podkręcał bass. Tym czasem mój ostatni zestaw grający potrzebował wciśnięcia przycisku aby się włączyć i przekręcenia malutkiej gałki dźwięku aby w ogóle włączyć dźwięk, potem kolejny przycisk aby włączyć dźwięk przestrzenny, który z jakiegokolwiek powodu nie był domyślnie włączony, następnie podbijanie bassu do maksimum. Łącznie OSIEMNAŚCIE ruchów w tym sięgnięcie po pilota, z czego dwa na samym urządzeniu i piętnaście na pilocie.
6. Wszystko na wierzchu, dostępne i precyzyjne. Ilość i funkcja przycisków na obudowie ma znaczenie taktyczne. Tak, jak poinformowałem wcześniejszy model wymagał maksymalnie dwóch macnięć paluchem by się włączyć i uruchomić wszystkie efekty. Chciałbym podtrzymać tę tradycję.
7. Minimum dwa głośniki na długich kabelkach. Możliwie nieosłonięte lub ze zdejmowaną osłoną, żebym mógł jarać się, jak głupi membraną drżącą od bassu.
8. Cyfrowy wyświetlacz – wiadomo – z cyferkami informującymi o poziomie głosu i może z jakimiś słupeczkami i kształtami dla estetycznego bajeru. Ale bez skaczącego i migającego equalizera. Nie chcę by fikał świetliste fikołki jak roztańczona choinka bo będzie mnie to drażnić podczas oglądania scooby-doo. Również niepożądane jest rgb czy inne przesadnie bajeranckie podświetlanie.
9. Wjazd na słuchawki rzecz jasna.
10. Nówka ze sklepu. Nie mam zaufania do właścicieli używek. Ewentualnie sklepowa powystawowa jeżeli cena zostanie przyzwoicie opuszczona.
11. Możliwe, żeby to miało atrakcyjny kształt? Taki inny niż prostokątny toster albo pożalsiepanie aseksualny płaski ajpod?
12. Poza udawaniem króla parkietu będę jeszcze grał w gry. Potrzebuję słyszeć czyjeś kroki za plecami, kiedy będę kampił oraz z której strony do mnie strzelają, więc sprzęt musi dobrze radzić sobie z dźwiękiem przestrzennym.
13. Bez buczenia, bez dudnienia, bez szumu.
14. Kabel zasilający dłuższy niż metr jeżeli jest to możliwe.
15. Im urządzenie mniejsze tym lepiej.
16. BASS REFLEX!!!! Plus inne temu podobne czary jak woxx, przestrzenność, głębokość.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...