Skocz do zawartości

Multimedia Internet problem


Rogal

Recommended Posts

Generalnie z netem walczę dzisiaj cały dzień...przez większość dnia go nie było, miał chwilowe powroty a później znowu to samo. Przez moment byłem skazany na RESMANa, ale to gorsze niż hotspoty w McDonaldzie, plus takie restrykcje że bym od razu wyleciał. Plus prosta zasada - im dłużej siedzisz tym bardziej muli. 

Teraz internet jest, ale go nie było - co może być przyczyną? 

Multimedia dostarcza neta razem z kablówką - początkowo myślałem, że coś nie tak z modemem, bo nie odbierało sygnału właściwie. Podpiąłem dla testów do drugiego identycznego modemu i też nic. Względnie zatem odrzucam uszkodzenie sprzętu na mieszkaniu. 

Problem na linii? Jakieś nagłe modernizacje? 

Jakie możliwości? 

Technik jutro i tak wpadnie, niech zerknie co i jak, chociaż mam wrażenie że już problemu nie będzie :x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Winny nie jest router. Widać, że było coś nie tak z połączeniem (sygnałem) bo nie paliły się diody obrazujące stan połączenia (pulsacyjne "receive"). Zresztą to samo powiedzieli mi uprzejmie na pomocy technicznej w BOK MultiMedia Polska. Rozwiązanie? Ma przyjechać technik, nawet gdzieś zaraz, sęk w tym że teraz wszystko chodzi już okej. Okej, bo na początku łapie jak diesel na mrozie. A potem jest już w miarę stabilnie, tj. sprawdzę jeszcze speedtestem i zobaczę co wyjdzie. A jeżeli technik już się zjawi, to zrobię mu przepytkę na temat jego pracy, zapytam się go czy nie zatrudniają na montaż/serwis i poproszę żeby sprawdził całość infrastruktury w moim mieszkaniu. I najważniejsze: wezmę nr telefonu. Czasem wystarczy jedno słowo i wiesz co się dzieje. A wczoraj w BOK MM usłyszałem, że problem jest, a do techników nie mają nr żeby sprawdzić czy wszystko okej czy też nie. A pewnie prowadzili jakąś modyfikację na łączu. Thats all. 

Mówisz, że format by pomógł - dawniej od razu bym to zrobił (lol) ale pod kontrolą mam 3 inne komputery także niemożliwością jest, żeby złapały ten sam problem software'owy. Po prostu logiczny tok rozumowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...