Skocz do zawartości

tabelka na lekcje


waaldii

Recommended Posts

Jeśli to ma być rozkład strony to źle was uczą, tego nie robi się na tabelkach, bo one się wolno renderują, zwłaszcza takie skomplikowane. A tu wygląda jeszcze, że ma być tabela w tabeli, to już w ogóle bez sensu.

Ale jak już musi być to zainteresuj się atrybutem colspan tagu <td>. A obramowanie możesz zrobić za pomocą css'a, albo atrybutem style w poszczególnych elementach, albo dodając <style> </style> i tworząc klasy, albo w oddzielnym pliku i dołączając go za pomocą tagu <link>. W css'ie za obramowanie odpowiada border,border-left,border-right,border-top,border-bottom i wszystkie przyjmują takie parametry border: 1px #ff0000 solid;, czyli grubość, kolor (może być też słownie green, red, blue itd.) i rodzaj lini solid to zwykła linia, doted to kropkowana, dashed to chyba kreskowana, podwójna to double Tylko pamiętaj w przypadku double grubość odnosi się do obydwu linii z przerwą, a więc grubość powinna być przynajmniej 3 px, żeby zobaczyć jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz to jest liceum więc wiesz - moja strona robiona w html'u była straszna a dostałem 4, tylko i wyłącznie dlatego, że zapomniałem jak coś zrobiłem :) A robiłem o Diablo, treść nie była łatwa do wprowadzania, tylko dokonywało się tego poprzez edycję pliku strony - a to było monotonne plus było strasznie słabe formatowanie tekstu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...