Skocz do zawartości

World of Tanks: zamknięta beta


waaldii

Recommended Posts

Mam dla was fajnego newsa. Pismo o grach Cd-Action ma do rozdania 100 000 kluczy do zamkniętej bety gry World of Tanks. Wystarczy się zarejestrować na ich stronie klik. Potem wchodzimy w ten link. Otrzymany kod kopiujemy i wklejamy pod ten adres

Grę tworzy studio WARGAMING. Do dyspozycji będziemy mieli łącznie 150 niemieckich, rosyjskich i amerykańskich maszyn z okresu 2 Wojny Światowej. Do każdego czołgu będziemy mogli wprowadzić własne modyfikacje. Pojazdy i ulepszenia będą się odblokowywać wraz ze wzrostem doświadczenia. Na jednej mapie, udział będzie mogło wziąć do 60 graczy jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem ma być wprowadzenie elementów strategicznych: na przykład porozumiewanie się dowódców za pomocą wirtualnej radiostacji. Dodatkowo system kojarzenia graczy zapewni nam dołączenie do gry w mniej niż 60 sekund. Niektórzy sądzą nawet, że będzie to gra, która stanie się konkurencją dla World of Warcrafta. Niżej macie pierwszy gameplay który pojawił się w sieci.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=hJd9iCbpwuI

Ludziom odpowiedzialnym za grę nie brakuje tez poczucia humoru i fantazji. Oto 2 filmiki, które wypuścili na Prima Aprilis. Pierwszy to zapowiedź gry, nad którą "niby"  pracują. Drugi pokazuje nam ich pracę zza kulis;)

1. World of BiełAZ (BiełAZ to rosyjska marka ciężarówek)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=pjuXqulUf5o

2.Praca zza kulis

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=rbgCX9ygICU

Do tematu dorzucę jeszcze ich 2 kolejne gameplaye:

1. Z lekkimi czołgami w roli głównej:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xpDrzmzIUaE

2. Z maszynami o większym kalibrze:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uwo32CY_GSU

Jeszcze garść screenów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozostaje mieć nadzieję, że mikropłatności nie będą dawały znaczącej przewagi, a system antyhackerski poradzi sobie z cziterami. Póki co zapraszam do pobierania, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może nawet przerzucę się na to z Combata.

Tu link do strony głównej projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja już grałem więc podzielę się wrażeniami. Po pierwsze żre ona trochę za dużo zasobów. Ale da się to przeżyć. Granie na high detali też jest fajne;)

Po zalogowaniu się mamy do dyspozycji 2 czołgi początkowe. Ruskiego i niemieckiego. ten drugi bardziej przypadł mi do gustu. W grze mamy wpływ na bardzo dużo, zaczynając od wyboru czołgu, załogi po poszczególne części i dodatki(kamuflaż, skrzynka z narzędziami). Naturalnie wszystko kosztuje. Za każdą bitwę otrzymujemy punkty doświadczenia i pieniądze. Ciężko jest kogoś upolować. Tu nie jedzie się w przód w stylu rambo. Tutaj lepiej postać w krzakach i poczekać. Za zdobyte doświadczenie możemy wynaleźć nowe części, a potem pojazdy. W odpowiednim menu mamy drzewko technologiczne i wybieramy co chcemy ulepszyć. Widać także ile to kosztuje. Ale to nie wszystko. Gdy już coś wynajdziemy, należy to jeszcze kupić.

fajne jest to,  że mamy około 8 slotów na czołgi. Gdy zaczniemy bitwę i w jej trakcie wyjdziemy, nie możemy wziąć tego czołga którym graliśmy przed chwilą. Pisze że jest on na polu bitwy. Celowanie jest dosyć proste, chociaż nie łatwo jest trafić. mamy celownik a w nim "drugi". Ten drugi pokazuje nam gdzie spadnie pocisk. Im dłużej stoimy w miejscu tym bardziej dokładnie nasz celowniczek pokazuje miejsce docelowe naboju. A właśnie, możemy sobie również wybrać rodzaj amunicji. Klany w tej grze raczej nie są możliwe, ponieważ gra automatycznie wyłapuje pokoje. I robi to naprawdę błyskawicznie. po walce także nasza załoga zdobywa doświadczenie. I tak kierowca potrafi szybciej skręcać, inny członek szybciej namierzać, przeładowywać itd. Widzimy to w skali procentowej. Serio zachęcam was do grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak na razie do WoWa to nie ma startu głownie pod względem marketingu jaki prowadzą obie firmy z przewagą dla Blizzarda. Jedyna nadzieja to może mecenat jakiegoś giganta, a tacy niechętnie inwestują we wschód :)

Skoro to wersja beta to może powinieneś postulować, że gra trochę za dużo żre? Kto wie - lekka optymalizacja się na pewno przyda.

Podoba mi się to, że jest duuużo czołgów do wybory, oraz te modyfikacje. Fakt faktem, koszty wynalezienia + później zakupu własnego pomysłu to ukłon w stronę granic czasowych w Combat Arms. Pod tym względem obie te produkcje powinny uczyć się od League of Legends, gdzie pieniądze nie dają przewagi a pozwalają coś zdobyć i mieć szybciej i na stałe.

I kampienie...od dłuższego czasu grając w Call of Duty 4 preferuję szybkie SMG typu MP5 czy AK74U i ostry rush na przeciwnika, bez względu na to, po której stronie przyjdzie mi być. Najlepszą obroną jest...atak :)

Gdybym miał zagrać (ale odpuszczę) to wybrałbym jakiegoś lekkiego, żeby wspierać swoich i dobijać - ot taka hiena wojenna :P

Co tu dużo mówić - fajnie się zapowiada, oby tylko konkurencja im pozwoliła chociaż zdobyć kilku graczy i dała zarobić na straty poniesione w trakcie pracy.

Btw....

Co do warunków pracy - humor i koleżeńską atmosferę można znaleźć bądź zbudować wszędzie, ważne że będzie wodzirej, który potrafi tłum rozruszać. Biorąc pod uwagę same warunki, jako miejsce i to co daje pracodawca to zdecydowanie moim numerem jeden jest Blizzard Entertainment:

http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/careers/index.html

Powyższy link to wprawdzie info o tym, że zatrudniają GM'ów do europejskich biur ale na dole jest galeria - zachęcam do obejrzenia i marzenia o tym co można mieć przy odrobinie chęci :)

Mnie blokuje to, że za WoWem nie przepadam, ale jeszcze 6 lat temu, mając tak jak teraz 20 lat byłbym mocnym kandydatem do zarządzania Diablo 2 z Expansion. Na dzień dzisiejszy ekipa od Diablo "zwolniła się" robiąc Hellgate: London, część siedzi nad Diablo 3, a część dla kasy zaczęło lubić WoWa. Życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu kupowanie w ogóle nie przypomina Combat Armsa. Wszystkie części mamy na stałe, a niektóre pasują nawet do innych maszyn. I co do tego kampienia co ja wcześniej mówiłem, można pójść w optymalizację czołgu pod względem szybkości. W kogoś takiego naprawdę ciężko jest trafić. A on najeżdża na nas z działkiem powtarzającym się. Ja jednak preferuje czajenie się na przeciwnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...