Skocz do zawartości

Widzialnośc strony w google


Recommended Posts

Nie wiem jak zrobić zeby google widziało moją stronkę w swojej wyszukiwarce. Zrobiłem znaczniki meta, dodalem strone do dmoza, zarejestrowałem w google ale nadal nic. Google pokazuje mi że nie ma żadnych słów kluczowych. Ani opisów. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pojawienie się w google zależy od kilku spraw.

1. Jak długo strona jest w necie

2. Jak intensywnie jest pozycjonowana

3. Na jakich frazach chcesz się pozycjonować

Poza tym znaczniki meta to szeroko powiedziane, bo jest ich sporo. Słowa kluczowe to meta name="keywords"

Może adres do stronki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Całość by uszła, gdyby nie to "użyj jednego z przycisków na górze ekranu" :)

Ralliartowi chodzi o to, czy prowadzisz jakieś działania mające na celu wypromowanie strony. Jeżeli tak to powiedz jakie.

Generalnie ciężko będzie Ci na darmowym hostingu osiągnąć sukces - jeżeli robisz to dla jakiejś firmy to niech wykupią slot z domeną .pl, założą konto na allegro, wystawiają swoje produkty o te sprawy. Jeżeli są konkurencyjni to o stronę nie będziesz musiał się martwić - wypromuje się sama. 

edit:

I tak jak mówiłem - wszędzie "użyj przycisków na górze ekranu"...plus kiepskie zdjęcia. Spróbuj wgrać jakaś aplikację co będzie inaczej wyświetlać obrazy plus obecne zmniejszy do rozmiarów pulpitu na starych kineskopowych 17 calach - będzie przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdjęcia jako takie nie są złe, choć trochę nie ostre. Najlepiej je pomniejsz żeby cale mieściły się w przeglądarce, tylko nie za pomocą html'a tylko normalnie w programie graficznym. Będą się szybciej wczytywać i lepiej prezentować.

Co do pozycjonowania to skomplikowane zagadnienie. Można by o tym grubą książkę napisać. Moim zdaniem ta strona nie będzie się dobrze pozycjonować i to nie ze względu na domenę, choć to też. Po prostu dla google ona nie ma treści. Jak widać jest zaindeksowana

Co do samego pozycjonowania, nie zawsze trzeba dużo poświęcić na pozycjonowanie, wszystko zależy od konkurencji na danym słowie kluczowym. Przykład, sklep nad którym aktualnie pracuję, www.identyfikator.net na frazie identyfikator wyjsciowy jest na trzeciej pozycji (sklep działa trochę ponad miesiąc). Jedynie działania jakie zostały podjęte to dodanie do dmoz.

A więc na pewno musisz dodać więcej treści na stronie, samego wyglądu nie będę oceniał. Twoja strona nie jest też napisana zgodnie ze standardami, to nie jest najważniejsze, ale warto się ich trzymać, aż 117 błędów przy tak prostej stronie to sporo. walidacja

Teraz kilka wskazówek co w kodzie poprawić:

- masz formularz wstawiony w head, a nie w body

- tagi,atrybuty i ich wartości piszemy tylko małymi literami

- wszystkie tagi muszą być zamknięte <br></br> albo w skrócie <br/> (pusty tag) tak samo tag meta <meta name="author" content="Waaldii"/>

- staraj się nie używać atrybutu style="" zamiast atrybutu pisz klasy

np. masz <TD ALIGN="RIGHT" STYLE="background-image: url('hid_mc_gfx/menu_bg.gif')"> zamiast tego lepiej zrobić <td class="menu">, a w pliku ze stylami .menu { text-align:right; background-image: url('hid_mc_gfx/menu_bg.gif');}

- nie używaj tagu <style/>, zamiast tego lepiej użyj pliku ze stylami <link href="/styles/main.css" rel="stylesheet" type="text/css"/> opcjonalnie można dodać atrybut media który przyjmuje wartości takie jak screen, projection, print, czyli dla jakiego medium przeznaczony jest dany arkusz stylu, można wpisać kilka po przecinku.

- generalnie nie powinno się używać tabel do budowy layoutu strony, a tym bardziej tabel zagnieżdżonych. Strona dłużej się renderuje, utrudniają zmiany w wyglądzie i wymagają większej liczby kodu.

Choć kodowanie którego używasz jest dobre to ja polecam ci utf-8, jest dużo wszechstronniejsze. Polecam ci też ten kurs jak chcesz nauczyć się jak poprawnie budować strony zgodnie ze standardami XHTML/HTML i CSS. Na razie to tyle :).

http://kurs.browsehappy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzięki. Postaram się naprawić błędy. Stronke tworze dla wujka. Chce ją dać do wizytówki. Mu chodziło najbardziej o galerie. NA Css-ie i php raczej mało się znam. Html znam tylko ze szkoły. No i z kursu który polecali inni internauci: www.kurshtml.boo.pl . Głównie chodzi o to żeby po wpisaniu nazwy miejscowości i ewentualnie imienie i nazwiska mojego wuja pokazał się link do jego strony. Jednak chyba będę musiał się dużo o tym nauczyć. Mam jeszcze pytanie: szatę graficzną lepiej stworzyc samemu czy korzystac z szablonów? I Ustalając ramki na stronie nie ma jakiegos lepszego podziału? Żeby ramki dopasowywały sie do elementów graficznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do grafiki to zależy, zawsze lepiej mieć własną grafikę, bo ma się gwarancję unikatowości strony, ale jak nie chcemy ponosić kosztów wykonania grafiki na zlecenie i nie jesteśmy wstanie tej grafiki wykonać samemu to lepiej wygrać ładny szablon. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi ramkami. Generalnie do budowy layoutu strony używa się tagu <div> i odpowiednich styli. Tak dużo łatwiej zbudować skomplikowane layouty bez pisania z byt dużej ilości kodu. Tworzenie skomplikowanych layotów może być trudne na początku polecam Ci szkielet CSS http://960.gs/. Jest to zestaw klas css dla strony o szerokości 960 px i 12 kolumn, o ile dobrze pamiętam, ale można też wygenerować inny format, a używa się bardzo prosto. Np. Layout z nagłówkiem 3 kolumnami (środkowa 2 razy większa od bocznych) i stopką wygląda tak:

<div class="container_12">
   <div class="grid_12">
   </div>
   <div class="grid_3">
   </div>
   <div class="grid_6">
     <!--Dla zagłębień wewnątrz kolum pierwszy i ostatni grid w rzędzie muszą miec odpowiednio klasę alpha i omega --!>
     <div class="grid_3 alpha"></div>
     <div class="grid_3 omega"></div>
     <div class="grid_6 alpha omega"></div>
   </div>
   <div class="grid_3">
   </div>
</div>

ten layout wyglądałby mniejwięcej tak jak w załączników. Oczywiście to rysunek poglądowy, ramek by nie było a wysokości divów zależałyby od ich zawartości.

A tu masz generator layoutu

http://960ls.atomidata.com/#

post-5-128249551218_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...