Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej założyć bloga?


Rogal

Recommended Posts

Jak w temacie - po kilku wydarzeniach dnia wczorajszego, stwierdziłem, że postawienie i modyfikowanie bloga to coś, czego mi jeszcze brakuje. Pragnę zatem prędko przejść od słów do czynów i zacząć, z tym, że nie wiem "u kogo" najlepiej się zadomowić.

Intryguje mnie wordpress.com - ktoś orientuje się jak duże możliwości edycyjne udostępnione są tam?

Czy może lepiej poświęcić czas na coś polskiego? Typu blog.pl albo coś? Podrzućcie jakieś propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wordpress.com moim zdaniem jest najlepszy z platform blogowych, a jeśli masz jakąś wolną gotówkę to a bym Ci polecił jakiś tani hosting powiedzmy do 100 zł rocznie i zainstalowanie wordpressa samodzielnie. Masz wtedy dużo większą swobodę w modyfikacji swojego bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z wolną gotówką jest tak jak z wolnym czasem - raz jest go więcej, a raz mniej. Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć, czy będę miał środki, żeby płacić za hosting, a tym bardziej, żeby go modyfikować i ulepszać. Na początek chcę zacząć od takiego "niby nic". Później, jeżeli się wszystko rozwinie, to jakoś przeniosę co niektóre dane na nowy hosting i tyle.

Przyznam szczerze, że nad WordPress'em myślałem od początku. Dobrze więc, dzisiaj zacznę go patentować i używać. Pierwszy wpis powinien pokazać się już wieczorem :)

Przyznam się także, że to mój pierwszy raz jako blogger, dlatego może być z tym różnie, a chcę zmodyfikować profil maksymalnie pod siebie. Mam nadzieję, że mi się to uda :)

Mam jeszcze jedno pytanie - jak będzie odbierany blog na wordpressie w języku polskim? Trafi na grunt, czy żeby ludzie na niego wpadali będzie potrzeba zewnętrznego bodźca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie ma czegoś takiego jak obiektywne spojrzenie na cokolwiek :).

Nie orientuję się za bardzo w platformach blogowych, zarejestrowałem się na wordpress i jedna rzecz mnie zdziwiła, nie można doinstalowywać pluginów, myślałem, że jest taka możliwość jedynym ograniczeniem jest ich lista (tylko zatwierdzone przez wordpress.com).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Stanęło na Blox.pl - pomimo tego iż niektóre rozwiązania są lamerskie, to jest to jedna z lepszych platform dostępnych na polskim rynku.

www.siedemdays.blox.pl - serdecznie zapraszam do komentowania :)

Co do samego wyglądu - prosty, konkretny ale przy tym fajny. Mi się podoba. Oczywiści w wolnych chwilach będę edytował styl na tyle na ile to możliwe, ale na teraz jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

Witajcie, szukam dostawcy, który oferowałby zarówno domeny oraz hosting. Chce założyć firmową stronę, więc nie potrzebuję dużych powierzchni i transferów. Znajomy polecił mi firmę oferującą kompleksowe usługi tu był link Korzystaliście z ich usług? Jakie macie doświadczenia?

ostrzeżenie za spam - link do tematu tego samego autora: http://www.gurupc.pl/off-top/jak-znalezliscie-prace-po-studiach/msg0/

1. za dużo zbieżności

2. dziwnie pytać się o opinię o swoim pracodawcy

3. jak dla mnie próba pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy ja wiem czy taka dobra oferta,  te niskie jeszcze ok, jak ktoś nie potrzebuje dużo miejsca, ale 5 GB za 299 zł? przecież to drogo. Ja korzystam z serwera jednej z większych firm hostingowych, nazwy nie podaję, żeby nie zostać posądzonym o krypto reklamę :). za 300 zł mam 25 GB, do tego 2000 GB transferu rocznego. A najlepsze jest to, że jak ten serwer był zakładany to za tą kasę było 5 GB za tą kasę, potem 10 GB a teraz 25 GB, więc nie olewają stałych klientów, jak się zmienia oferta podnoszą transfer, i to natychmiast, a nie po wysłaniu nowej faktury. No i nie mam limitu baz, kont email, aliasów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...