Skocz do zawartości

Kolejny krytyczny problem IE


Przem0l

Recommended Posts

"Microsoft ostrzega przed niezałataną luką bezpieczeństwa w Internet Explorerze 6 i 7, która jest już czynnie wykorzystywana do ataków mających na celu infekowanie trojanami komputerów z Windows.

Problem

Według informacji Microsoftu przyczyną usterki jest nieprawidłowe usuwanie wskaźników, które po użyciu pozostają aktywne. Umożliwia to potencjalnemu napastnikowi uruchomienie przemyconego kodu z uprawnieniami użytkownika. Błąd tkwi w komponencie iepeers.dll." wp.pl

Cytuję dalej: "Koncern z Redmond obserwuje rozwój sytuacji". To niech dalej obserwuje a ja "przejmę" się tym problemem mniej niż tym, o której godzinie pójdę na obiad, bo:

1. Kogo obchodzi dziura w IE?

2. Kto z tego korzysta?

3. Ile jest jeszcze dziur "krytycznych" w IE lub Winzgrozach?

4. Ile jest denerwujących funcji w systemach M$, które nigdy nie doczekają się poprawy?

Wiecie co jest "krytycznym" problemem? Powiem Wam.

Dziś miałem zainstalować drukarkę. Można by rzec: "ot kilka kliknięć" ALE NIE! Nie mogłem usunąć drukarki... była cały czas w trybie "usuwanie". Naturalnie poleciał reset żeby nie czekać całego dnia (Win XP). Po zalogowaniu drukarka nadal była w tym trybie... wyłączenie drukarki też nie pomogło. Wiecie co było nie tak? Znajdował się na spoolu wydruk strony testowej, który się nie powiódł... i był usuwany...

No żeby to ku. ch. jasny strzelił! Jak wywalam drukarkę to albo niech ona zostanie wywalona (zgodnie z życzeniem administratora) albo niech system z łaski swojej powie mi, że oczekują dokumenty i czy mają one zostać usunięte czy przypisane do innej (np. domyślnej) drukarki. Czy ja wymagam czegoś czego nie da się zrobić? Dla mnie TO jest ważniejsze niż jakiś głupi problem z IE, których jeszcze z milion czeka na odnalezienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...