Skocz do zawartości

Assasin Creed 2 i DirectX 9c


Przem0l

Recommended Posts

Assasin Creed 2 ma nie posiadać obsługi DirectX 10 i 11. Oficjalne stanowisko firmy pokazuje gdzie jest miejsce rynku PC: na śmietniku. Tak się składa, że brak obsługi DX powyżej 9c nie wziął się znikąd. Otóż karcioszki, które są włożone w XBoxa 360 jak i PlayStation 3 pamiętają jeszcze czasy Dooma 3 i Need For Speed Most Wanted. GeForce 7800GT to na dzień dzisiejszy nie jest szał ani szczyt marzeń, to nawet nie jest low end. To jest historia, ale ta historia to serce konsoli, więc twórcy gier - nawet ci najwięksi i najbardziej wpływowi - MUSZĄ pisać soft tak aby wyglądał nieźle i szybko chodził. Czasami zastanawiam się, po co kupować nowe karty graficzne skoro i tak wszystkie porty z konsoli są pisane pod 7800GT. Czy nie lepiej kupić te 7800GT i na niej płynnie grać w Crysisa w wysokich detalach zamiast ryczeć, że karta za tysiąc złotych się nie wyrabia? Kiedyś redakcja Toms Hardware Guide zrobiła test wydajności pod Crysisem, właśnie z tą kartą i z drogimi potworami. I udowodnili, że 7800GT wciągnął je nosem.

Co to ma wspólnego z Assasin Creedem 2? Wszystko. Począwszy od tego, że twórcom tej gry nie chciało się dorobić obsługi wyższej wersji DirectX dla tych kilku procent rynku, jakim są PeCety a skończywszy na tym, że kończą się czasy ekskluzywnych portów z konsoli a zaczyna się olewanie tego rynku. Za ekskluzywny port uważam taką wersję, która by miała wyższej jakości tekstury, wyższej jakości ścieżkę audio i większe lokacje. Poprzez "większe lokacje" mam z kolei na myśli tereny niedzielone niewidzialnymi teleportami jak było w przypadku choćby Dragon Age "bo konsola ma mało RAMu". Ale co mnie to obchodzi? Ja gram na blaszaku a nie na konsoli! Mam 16 razy więcej pamięci niż Xpudło i wymagam lepszego wsparcia mojego sprzętu.

Podobno Assasin Creed 2 ma szczycić się obsługą do 8 rdzeni - i czas najwyższy żeby tak było. W końcu Xpudło ma 3 rdzenie a PS3 dwa razy tyle (plus jeden na system). Choć mi wystarczy wsparcie dla 4 rdzeni to na szczęście widać, że chłopaki myślą perspektywicznie. Pytanie tylko: jaki to ma wpływ na wydajność? Czy wydajność wzrośnie dość znacznie po zastosowaniu 4 rdzeniowego CPU zamiast 2? I czy na 7800GT wyciągnę więcej klatek niż na GTX 260?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mnie nie dziwi olewanie rynku PC, jest mniejszy, mniej dochodowy i stwarza większe problemy, ale nie obawiam się tego, że gry na PC znikną, ale jest bardzo prawdopodobne, że zmniejszy się liczba super produkcji. Kiedyś uważałem, że nigdy nie kupię sobie konsoli, ale teraz myślę, że może jednak zmienię zdanie, z chęcią bym zagrał w Heavy Rain, ale niestety na PC na pewno go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...