Skocz do zawartości

System Recovery


Przem0l

Recommended Posts

Post będzie krótki :D.

Jest Vista na C:.

Na D: ląduje XP.

Po resecie Vista robi wypad z boot loadera.

Wkładam płytę z vistaczem i daję System Recovery Options > Startup Repair. I co widzę? Error. Naturalnie zdążyłem sobie zrobić małe śniadanie zanim system to wydukał (co w XP zajmuje sekundy).

Wybieram konsolę i ... nie działa help oraz /?. Jakakolwiek komenda z XP mogąca naprawić boota też nie działa bo po co. Można by rzec, że takie rzeczy powinienem wiedzieć, ale dla mnie Vista nie nie Windows ale jakiś OS jak OS X, który z XP ma tyle samo wspólnego co Vista ;).

Podirytowany tą drobnostka wchodzę na pomoc M$ i o dziwo ją znajduję ;). A napisane jest tam, że sam ma sobie wszystko wklepać z palca, bo przecież Startup Repair nie mógł tego zrobić (ciekawi mnie po co on w ogóle jest).

Dołączona grafika

Czyż to nie jest piękne? A czy to nie mogło się zrobić samemu?

To co zrobiłem chyba nie wymaga większego komentarza, poza dwoma "momentami zwrotnymi" ;).

Za pierwszym razem użyłem partycji "E:" ponieważ należało się odnieść do instalatora, kolejne wywołania dysków "C:" odnosiły się do istniejącej instalacji Visty (nie XP). Ot cała filozofia :P.

Założyłem ten temat ponieważ szukając rozwiązania na "poważnych i profesjonalnych forach" znajdowałem jedynie szlochanie o jedynie słusznej kolejności instalacji systemów. Wielcy spece głosili farmazony o tym, że najpierw należy postawić XP a potem Vistę, mądrzejsi kombinowali z programami, które zrobią to za nas, szkoda tylko, że są płatne. Powtórna instalacja Visty nie bawiła mnie na tyle żebym się na nią skusił więc szukałem "do bólu". Teraz Wam będzie łatwiej :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...