Skocz do zawartości

Zasilacz da radę?


tomek

Recommended Posts

Mam zasilacz Tracer 400W. Chcę wymienić kartę graficzną na nowszą (najprawdopodobniej na GeForc'a GTX260). Czy ten zasilacz "uciągnie" tą kartę? Nie będzie żadnych problemów?

Reszta podzespołów :

2GB RAM

Athlon 5600+

HDD 320 GB

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

E tam - znajomy na tracerku nawet podkręcał, ale że jest to no name to się mu wysypał i zabrał co nieco ze sobą :P

Policzmy:

Idle:

Około 195 W sama grafika + reszta może upchnąć się ledwo ledwo w całości.

Stress:

około 329 W więc doliczając resztę może być nieciekawie.

Zastanów się, czy nie warto dokupić jeszcze jakiegoś zasilacza do tego, bo szkoda mieć później solidne afk z powodu nieodpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

330 realnych watów + solidny kop na rozruchu i to zapuszczone na zużytym Tracerku 400Fu? Piszę "u", bo przecież nie "Wu" - jak tam wygląda sprawność? Plus 80? A może mniej? A może sporo mniej? A 12V to wali mocno w górę przy obciążeniu czy niedomaga... Tak się składa, że aż strach pomyśleć co by się stało gdybyś puścił GTX260 + resztę kompa na tym czymś co kiedyś miało rywalizować z Codegenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Dokładnie - jak to jest coś "taniego" (naj - naj) to dołożenie obciążenia może być zbyt trudnym questem dla PSU. To tak się mówi - kiedyś miałem 580W za 90 zł :P i kulał się na tym AMD X2 2.6 GHz + Radeon X1950. Wszystko był fajnie gdy tylko nie dołożyłem kilku dysków i małe OC. Po roku komp zaczął się wieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...