Skocz do zawartości

Potrzebny program do importu danych do MySQL


Ralliart

Recommended Posts

Jeżeli coś znajdziecie w google to jestem otwarty na wszelkie propozycje - mam do wrzucenia ok 300 000 rekordów co 5 minut do bazy danych a trwa to ok 4 minuty - jak dla mnie zdecydowanie za długo. Żeby nie było sprawdziłem komercyjne rozwiązania - SQL Serwer M$ radzi sobie z identycznym zdaniem w 15 sekund. Jednym słowem HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Widzę, że nikomu na razie nie chciało się szukać :P

Nic straconego - poradziłem sobie z pomocą MSSQL:

Dołączona grafika

Właśnie z takich powodów rozwiązania komercyjne są lepsze od rozwiązań darmowych - w tym wypadku mamy do czynienia z pełną automatyzacją procesu włącznie z wywoływaniem komend SQL które nie miałyby prawa działać na samym silniku MSSQL, a w przypadku MySQL są jak najbardziej prawidłowe (przed ich zatwierdzeniem są sprawdzane za pomocą połączenia bazodanowego). O tym, że taka konstrukcja jest po prostu dziecinnie łatwa do zrobienia chyba nie muszę wspominać, ale jeżeli macie wątpliwości to musicie uwierzyć mi na słowo, że tworzyłem to raptem 10 minut. W tym wszystkim oczywiście jest jeden mały minus: Arkusz Excela który korzysta z danych cierpi z powodu współpracy z MSSQL - jest on wyraźnie wolniejszy, jeżeli chodzi o pobieranie danych źródłowych (sama transmisja jest podobna, rozpoczęcie trwa dłużej). Jednym słowem chciałem pójść w open source, ale się nie dało. W sumie szkoda, bo MySQL ma sporo zalet, które w wypadku narzędzia które stworzyłem byłby przydatne - głównie chodzi o ilość obsługiwanych połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...