Skocz do zawartości

Dysk twardy i łączenie woluminu ...


JogoGurt

Recommended Posts

Witam...niestety namieszałem w moim komputerze i teraz nie wiem jak to naprawić.

 

Mam dwa dyski :
-Na jednym jest tylko Windows i inne badziewia systemowe
-Na drugim instaluje gry, programy, zapisuje fotki itp.
Pierwszy dysk sformatowałem pomyślnie i wszystko jest ok.Drugiego nie chciałem sformatować całego,więc zmniejszyłem wolumin (podzieliłem dysk na 2 części. Na jednej potrzebne rzeczy a na drugiej rzeczy do formatu) .
Niestety...Dzięki moim zdolnościom, źle połączyłem dwie partycje... Teraz gdy chcę wejść na dysk wyskakuje powiadomienie "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków :Z musisz go sformatować".
Nie chce stracić moich rzeczy dlatego proszę was o pomoc .

P.S. Jeśli nie ten dział to prosił bym o przekierowanie, z góry dzięki Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hejka.

"Pierwszy dysk sformatowałem pomyślnie i wszystko jest ok." - c:

"Drugiego nie chciałem sformatować całego,więc zmniejszyłem wolumin (podzieliłem dysk na 2 części. Na jednej potrzebne rzeczy a na drugiej rzeczy do formatu) ." - d: i niesformatowana partycja

"Niestety...Dzięki moim zdolnościom, źle połączyłem dwie partycje..."

Czy przez to powinienem rozumieć, że połączyłeś sformatowaną partycję d: i tą niesformatowaną? Ściągnij pierwszego lepszego linucha, odpal go z płyty lub pendrive i wejdź na ten nieszczęsny dysk. Jest szansa, że zobaczysz swoje dane. Wtedy je przegraj na c:.

Naturalnie jest mniej irytujący sposób: zainstaluj sobie program do odzyskiwania danych. Ale po co iść na łatwiznę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...