Skocz do zawartości

Komputer do 4000 zł


Konduktorek666

Recommended Posts

Witam. Piszę z prośbą o skomentowanie i ocenienie zestawu komputerowego, który mam zamiar kupić:
 
 
 
-Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera Pro HE1224 (104,00 zł)   ---  http://www.agito.pl/silentiumpc-fera-pro-he1224-82-644132.html?transparent=addToBasket&addToBasket=644132  (nie wiem czy dobre, więc napiszcie mi proszę, czy dobrze wybrałem)
 
 
 
 
 
 
-Zasilacz: XFX Core 550W 80+ SLI PSU (244,00 zł)  ---  http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-221-452787.html?transparent=addToBasket&addToBasket=452787  (nie wiem, czy nie za słaby, ale czytając o nim opinie, itp. wydaje mi się, że będzie dobry, sami oceńcie :))
 
 
Razem: 3869 zł
 
Z góry dziękuję za ocenę, opinie i ewentualne rady : D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak sobie siedzieliśmy z Ralliartem i czytając tytułowy post zastanawialiśmy się po co taka droga płyta główna.

Akurat tak się składa, że mogę coś powiedzieć na temat tańszych płyt ;).

Dopiero co wymieniłem sobie platformę i w najbliższej przyszłości wrzucę jakąś reckę nowej zabawki. Ale tak w skrócie: MSI Z77A-G45 , i7 3770, 32 GB RAM (4x B) Geil coś tam dragon 1600 :). Temat zamknął się w 2050 zł z przesyłkami więc jest ok. Będę musiał jeszcze dorzucić małą stówkę do lepszego chłodzenia.

 

Procek jest bez litery "K" z kilku powodów: potrzebuję komplet instrukcji dla wirtualizacji, poza tym modele bez "K" też mają częściowo odblokowane mnożniki więc da się łatwo kręcić. Robi się to poprzez zmianę ustawień Turbo w UEFI z 39x dla jednego rdzenia na 41x (4,1 GHz) dla wszystkich :). Chodzi to pięknie. Dlatego Konduktorek666 zamiast droższej płyty i tańszego procka wybrałbym na odwrót. Zawsze lepiej jest mieć i7 niż i5. Może i jest nieco cieplejszy ale przecież kupujesz porządną chłodnicę, więc nie masz się czym martwić.

 

Te pamięci masz nieco drogie, nie jestem pewien czy będziesz je kręcił a nawet jeśli to jak wysoko. Mi 1600 całkowicie wystarczy aby mieć niecałe 10 GB/s w zapisie na ramdrive.

 

Zdziwił nas również wybór zasilacza. Ja mam już leciwego (5 lat) Chiefteca 750w z odpinanymi kablami i 14 cm wiatrakiem, ale napięcia trzyma bardzo ładnie (na podkręconym i7) jak również ma dużą ilość kabli. O dziwo ma 8 pinowe złącze do płyty gł. Zapas mocy zawsze się przyda, oczywiście pod warunkiem, że zasilacz spełnia jakies normy a nie ma naklejkę "dużo watt".

 

A tak poza tym nie jest źle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...