Skocz do zawartości

Co można zrobić z Wiimote?


Micz

Recommended Posts

Całkowicie przypadkowo znalazłem ciekawą stronę:

http://johnnylee.net/projects/wii/

Autor tej strony pokazuje jak można wykorzystać wiimote na PC, pierwszy przykład to taka zabawka coś ala raport mniejszości. Kolejne pomysły jednak mają już zastosowanie nie tylko w grach, ale w aplikacjach. Wiimote nie jest bardzo drogi jak na mozliwości które posiada 150-170 zł za kamerę podczerwoną, żyroskop, akcelerometr no i całe oprogramowanie, które analizuje nasze ruchy. Zwłaszcza, że można go podłączyć do PC. Już jest wiele bibliotek, które zdejmują z programisty ciężar odpowiedzialności za wykrywanie, łączenie i odczyt danych z wiimote. W najbliższym czasie muszę się zaopatrzyć w tą "zabawkę".

Wyobraźcie sobie program 3D taki jak 3d studio max, czy Zbrush wykorzystywały  śledzenie głowy, w dużym stopniu zmieniło doświadczenia grafików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja już czytam dokumentację biblioteki WiiremoteJ, myślę że w najbliższym czasie kupie sobie taki kontroler, i pobawię się silnikiem graficznym jmonkeyengine. Oczywiście jakiejś zaawanej gry to nie napiszę, ale jak dojdę do wprawy to może coś prostego wymyślę :D. Tylko problem w tym, że do zrobienia gry wykorzystującej ruchy głową potrzebne są już dwa kontrolery, a na razie to za duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...