Skocz do zawartości

Problem z kompem


Makaron z miensa

Recommended Posts

A więc tak. Kilka dni temu zmieniłem pastę termo przewodzącą na procesorze, włączyłem komputer i wszystko było ok. Dwa dni puźniej kiedy próbowałem uruchomić komputer zaczął on piszczeć, więc poszperałem po necie co to oznacza. Wyczytałem że każda płyta ma jakiś swój szyfr tego piszczenia. Niestety nie mogę tego dziadostwa rozpracować. W więc mam do was prośbę abyście wy sprubowali zidentyfikować problem.

Mój sprzęt:
-karta graficzna: Geforce 9800GT
-płyta główna: Gigabyte MA74GM-S2H(bios AWARD)
-procek: AMD Athlon 64 X2 5600+
-nagranie pisków pochodzących z kompa:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=U0_vtuOd19I&feature=youtu.be



Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam kilka pytań dodatkowych:

1. Czy to piszczenie jest cały czas?

2. Czy komputer chodzi poza tym normalnie?

3. Czy system się uruchamia.

Tak na pierwszy rzut ucha to piszczenie występuje w zbyt długich odstępach czasowych, aby był to komunikat alarmowy powodujący brak uruchomienia systemu. Na moje masz wybraną za niską temperaturę alarmu dla procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. piszczy tak cały czas

2. W komputerze kręcą się wszystkie wiatraczki, słychać dysk twardy ale nie wyświetla nic na ekranie nawet bios(karta graficzna jest sprawna, podłączałem monitor do zintegrowanej i to samo). Dodam jeszcze że cały czas świeci się dioda "power".

3. Nie wiem czy system się uruchamia bo nic nie widzę :)

I jeszcze jedno pytanie:

Jak zmienić tą temperaturę alarmu dla procka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zrobiłem jak napisałeś i nic, wszystko dalej tak samo. Dodam jeszcze że to piszczenie nie jest zawsze takie samo tylko co włączę kompa to inaczej sobie pogrywa. Wczoraj trochę się komputerem pobawiłem i stwierdziłem że przestaje piszczeć tylko wtedy jak odłączę procesor od płyty głównej.Czy to może być jego wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...