Skocz do zawartości

Problem z kompem


firestone

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim półrocznym kompem , gry typu BF3 MOH Warfighter po 5 minutach gry na ultra czy nawet wysokich ustawieniach zacinaja się . Przez pierwsze 5-10 minut gra śmiga idealnie bez żadnych przycinek a po owych max 10 minutach mam spadki fps do 0 na 1-2 sekundy . Czym to może być spowodowane ? do nowego kompa wsadziłem mój stary dysk Seagate Barracuda 250gb (ata st3250310as) może on jest przyczyną.

Pozostałe podzespoły :

Asrock P67 PRO3 (B3) ,

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX ,

MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr 1GB

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Corsair CX 600

Zalman Z9 Plus

Z góry dzięki za pomoc

post-3895-0-82834300-1351266912_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

System mam 64 bit , wydaje mi się że 4 GB ram to wystarczająco jak na terazniejsze gry ale jak to na 100% za mała ilośc ramu jest powodem takich ścin to dokupie , o co chodzi z tym wolnym SWAP ? Kolega ostatnio miał problem z grami , chodziły mu na minimalnych ustawieniach a po wymianie dysku na nowy smigaja mu na wysokich/max ustawieniach . Może u mnie dysk blokuje przesyłanie danych ? ale to tylko moje przemyslenia , nie znam sie na tym za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak mam bufor 8MB , czyli ze to w 99% wina dysku . Jaki dysk Polecisz 500GB do 250 zl ? Myślałem nad takim :Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) ale on ma tylko 16MB bufor czyli jakiejs przepaści nie ma i nie wiadomo czy by tez sie nei zacinało.

EDIT:

czy już lepiej dołożyć do takiego:

http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tym 99% pewności to bym nie szalał, bo z kompami pewna sprawa jest tylko jak coś się spali. :) Ale zdecydowanie dysk który podałeś powinien poprawić komfort pracy. Sam zastanawiałem się nad 1tb z jednym talerzem Sata III są cholernie szybkie. Kiedyś w robocie instalowaliśmy jedno-talerzowy 320 GB (xp) całkiem miło zasuwał na czystej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...