Skocz do zawartości

Konfiguracja TL-WN722N


angelpiotr

Recommended Posts

Witam. Mój dobry znajomy jest na wakacjach i ma problem z konfiguracją tej karty. Router znajduje się w biurze. Jego laptop nie łączy się z jego pokoju i musi wychodzić na korytarz pensjonatu. Wobec tego kupił sobie kartę Tp-Link TL-WN72N. Nie potrafi skonfigurować karty tak aby za jej pomocą odbierać sygnał z routera. Wydaje mi się, że problem tkwi w stronie 21 i 22 tej instrukcji. Nie wie którą opcję bezpieczeństwa i jaki klucz wybrać. Mogę oczywiście się mylić. Problem może tkwić zupełnie gdzie indziej.

Jego system to windows xp. Kreski w tej aplikacji są zielone czyli jest zasięg.

Pozdrawiam. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Przede wszystkim wyłączyłbym kartę sieciową wbudowaną w laptopa Start->panel sterowania->połączenia sieciowe

2. Niech nie korzysta z narzędzia TP-LINK tylko użyje windowsowego kreatora połączeń - on sam wybierze odpowiedni typ zabezpieczeń (poprosi tylko o klucz do sieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Przede wszystkim wyłączyłbym kartę sieciową wbudowaną w laptopa Start->panel sterowania->połączenia sieciowe

2. Niech nie korzysta z narzędzia TP-LINK tylko użyje windowsowego kreatora połączeń - on sam wybierze odpowiedni typ zabezpieczeń (poprosi tylko o klucz do sieci)

1. Ale może to też zrobić wciskając pstryczek na obudowie laptopa na off po prostu tak żeby wyłączyć WiFi? Czy źle mówię?

2. Możesz napisać drogę co ma po kolei klikać?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli ma fizyczny przycisk wyłączenia wifi, to oczywiście tak.

A co do samego wykrycia połączenia połączenia przez windows to w przypadku prawidłowej konfiguracji (zainstalowane sterowniki i podłączona karta sieciowa) powinien wyświetlić się dymek o dostępności sieci wifi. Po kliknięciu na niego windows powinien wyświetlić dostępne sieci wifi - klikamy dwa razy żądaną sieć i dalej już kreator poprowadzi twojego kolegę.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli ma fizyczny przycisk wyłączenia wifi, to oczywiście tak.

A co do samego wykrycia połączenia połączenia przez windows to w przypadku prawidłowej konfiguracji (zainstalowane sterowniki i podłączona karta sieciowa) powinien wyświetlić się dymek o dostępności sieci wifi. Po kliknięciu na niego windows powinien wyświetlić dostępne sieci wifi - klikamy dwa razy żądaną sieć i dalej już kreator poprowadzi twojego kolegę.

Dołączona grafika

Odpowiedź mojego kolegi:

nie mogę się połączyć wyświetla sieci ale nie łączy nie wiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...