Skocz do zawartości

Nowy, dobry zasilacz


MisterAdam

Recommended Posts

Siema. Mój no-nameowy zasilacz powoli zaczyna się sypać (przy GTA IV przez chwilę słychać szelest prądu dochodzący z zasilacza i komputer się wyłącza) i jestem zmuszony kupić nowy zasilacz. Chcę zainwestować i kupić 700W, aby w razie modernizacji sprzętu go nie zmieniać. Chciałbym, aby zasilacz:

- był modularny i miał dużo kabli

- był cichy

- był dobrej firmy aby się nie rozleciał jak mój aktualny

- nie był za drogi (do 350zł)

To tyle. Mam nadzieję. że coś mi doradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

U Chiefteca moduły wcale nie są drogie. 4 lata temu za Chiefteca 750W (modularny) dałem nieco ponad 370 zł... 4 lata temu.

Co sądzisz o tym http://allegro.pl/ocz-zt-series-650w-12v-54a-modularny-80-bronze-wwa-i2081287759.html . Pamiętaj, że za oddzielenie kabelków dopłacasz całkiem sporo...

Aha - nie kupuje się używanych zasilaczy. Musiał być jakiś powód dla którego ktoś sprzedał tą petardę. To co, że jest mocny itd... ja bym wolał kupić słabszy ale NOWY i na gwarancji. (60 mc brzmi lepiej niż 12 mc), poza tym nie sądzę żebyś potrzebował aż taką moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W przyszłości myślę o upgradzie do GTX 295 i jakiś średniej klasy i5, dlatego już chcę mieć dobry zasilacz.

I jakie firmy polecacie? Chieftec, Tagan, OCZ to są chyba te najlepsze...

A co powiecie o tym? http://allegro.pl/th...2031416474.html Co prawda kable nie odpinane, ale w internecie można spotkać się z bardzo dobrymi opiniami na ich temat.

O i jeszcze te: http://allegro.pl/xf...2081286619.html i ten http://allegro.pl/be-quiet-730w-l7-730w-120mm-sklep-sklep-warszawa-i2081620344.html . Też mają świetne opinie. Będę chyba musiał zrezygnować z odpinanych kabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Brałbym tego BeQuiet, nie dość, że parametry jakościowe są podobne to jeszcze większa moc. Co do jakiegoś i5... to i tak pozostaje Ci jedynie platforma 1155, wcześniejsza jest po prostu dupna. Osobiście brałbym albo badziewną płytę + i3 2120 (ok 530 zł za 3.3 GHz 2C+2HT) albo i5 2500k na płytce umożliwiającej zabawę, tak żeby podbić chociaż do 3,8-4 GHz, więc dolicz też cooler Ninja Scythe 3 lub wiekszy plus modyfikacje płyty głównej. Więc masz wybór albo tanio i wydajnie albo drogo i bardzo wydajnie.

I3 2120 jest tak wydajny, że w zasadzie wystarczy do większości gierek, np BF3 korzysta z 2 rdzeni, co jest ŻALEM ale co zrobić. Oblookaj testy porównawcze wpływu procka (wczoraj widziałem testy od athlona x2 po i7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sam miałem do piątku Q6600, chlip chlip. Moja płyta zapomniała zresetować (ma taka funkcję i to działało przez 4 lata...) ustawień cpu po wymianie na inny i po wymianie (od młodej) e5700@4,5 (15*300) na q6600... mój quadzik radośnie poszedł na 4,5. Naturalnie jestem po procku i dodatkowo po dysku (wiecznie parkująca się głowica).

Ale wracając do tematu: max na ile u mnie szedł quadzik to 3,8 w stresie, a tak żeby go nie katowac to 3,6. Na 3,2 chodził mi cały czas w 40-50 stopniach (ninja scythe, powyższy zasilacz, płyta p35 gigabyte [ultra durable 2] i szlifowane chipsety + wymiana chłodzenia na nich). W grach wymagających 4 rdzeni (na Unrealu) to ten i3 2120 i tak dostawałby w ciury (w porównaniu do podkręconego q6600), ale ile jest takich gier? Praktycznie wcale, więc możesz liczyć na wynalazki obsługujące co najwyżej 2 rdzenie. A wtedy ten Core i3 daje rady i to ostro. Sama platforma 1155 w stosunku do 1156 to ok 20% dodatkowej mocy zegar w zegar (czasem mniej a czasem więcej, zalezy od tytulów i ogólnie od zastosowań). Jak wiesz, Core i3 nie podkręcisz (te kilka MHz za 100 na 105 to nie jest OC) więc jak w Twoim sklepie nie ma 2120 a jest 2100 to szukaj dalej. Na allegro są i to minimalnie droższe od 2100.

W zasadzie ten procek i tak dałby rady w grach obsługujacych 4 rdzenie z uwagi na 2C+2HT, oczywiście nie tak jak modele 4C ale nie porównujmy i3 do i5 a i3 do q6600, który pewnie u Cb nie jest mocno podkręcony. A w Twoim opisie widzę, że chodzi w stocku, więc w zasadzie bierz te 2120 w ciemno bo bez względu na tytuł "będzie lepiej lub tak samo" ale gorzej nie ma szans. Za duża róznica w megahercach i architekturze.

Tak nawijam o 2120 bo sam chicałem go kupić, ale że jestem dobre 6 stówek w plecy (po piątkowej niespodziance) plus "nieco więcej" zostawię u mechanika to musiałem tymczasowo postawic na "cokolwiek", i stanęło na e5700 @ 3,6. Wiem, że bez szału ale na razie styka (bo musi).

Co do q6600: uzywałem jedynie FSB 400 MHz, więc operowałem potem na mnożniku bez zabawy w szukanie "dobrego fsb". Co prawda żeby dobic do 3,8 potrzebowałem pogrzebać ale jakoś mój quadzik nie lubił tego. Na 400 chodził dobrze, na innych miał problemy (nawet na niższych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W i3 2120 bym nie inwestował bo na wydajności dużo nie zyskam jeśli już zmieniać to na i5 2500k albo minimum 2400. Narazie zostanę przu Quadzie, dokupie mu zasilacz, zainwestuje w chłodzenie (prawdopodobnie Mugen 3) a potem pomyślę o zmianie grafy, płyty i procesora.

A wracając do tematu zasilacza, brać tego Be Quieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak już brać to tylko 2500k.

W przypadku Mugena - jest kiepski i drogi. Na pclabie jest test 61 chłodnic i wierz mi... są lepsze i tańsze od Mugena 3.

Co do zasilacza, można spokojnie brać. Nie powinieneś narzekać, bo "niby czemu". Uznana marka i dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A jakie chłodzenie byś polecał? Szukam bardzo wydajnego, z możliwością montażu na LGA775 i 1155, no i z przyzwoitą ceną.

Spodobał mi się Zalman CNPS10X. W testach sprawuje się bardzo dobrze, nawet z wentylatorem ustawionym na minimalne obroty. Cena również świetna, a do kompletu dostaje ramki do montażu na 775, 1155, 1156, AM2, AM3... Co o nim myślicie? Test: http://pclab.pl/art38203-69.html Aukcja: http://allegro.pl/najlepszy-zalman-cnps10x-performa-wawa-gw-fv-wys24-i2093975828.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro odkopałeś test chłodnic to chyba wiesz co kupić :).

Tak na dobrą sprawę nie liczy się rozmiar czy waga, bo jak widać po testach (ostatnio był test vol.2) czasaim maleństwa dają radę lepiej niż Ninja 3.

Minęło już nieco czasu od Twojego wpisu więc domyślam się, że już kupiłeś zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...